Słoneczne kierunki popularne na zimowe wakacje

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 grudnia 2016 12:24
Aż trzy czwarte Polaków odwiedzających stronę biura Wizz Tours na Facebooku deklaruje, że na zimowe wakacje chce udać się w kierunku słonecznym. Podobne preferencje mają potencjalni turyści z Węgier i Rumunii.
Reklama

Wyniki ankiety przeprowadzonej na stronie facebookowej Wizz Tours - a więc wśród respondentów z definicji zainteresowanych podróżą - wskazują, że aż 86,5 proc. Polaków deklaruje chęć wyjazdu za granicę tej zimy. 74,2 proc. polskich respondentów na zimowy wypoczynek wybiera miejsca, gdzie może cieszyć się prawdziwie letnią pogodą w tym okresie. Badania przeprowadzone na Węgrzech i w Rumunii wykazały porównywalne wyniki, co potwierdza zbieżność preferencji Polaków z turystami z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wizz Tours podkreśla, że oferuje tym pasażerom podróże m.in. na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa i Lanzarote), do Ejlatu w Izraelu, Dubaju, na Maltę czy do Larnaki na Cyprze.

Ogromna większość pytanych zdecydowanie woli odkrywać nieznane im wcześniej miejsca. 89 proc. Polaków i 72 proc. Rumunów na cel podróży wyszukuje nowe lokalizacje. Wybierając rodzaj transportu podczas podróży za granicę zdecydowana większość respondentów (81,3 proc.) decyduje się na samolot. Kolejne 11 proc. Polaków preferuje podróż samochodem, a pozostali wybierają inny rodzaj transportu.

Jak pokazują wyniki sondażu, prawie połowa Polaków (46,4 proc.) najczęściej podróżuje w towarzystwie jednej osoby. 33 proc. ankietowanych zabiera ze sobą dwie lub trzy osoby towarzyszące. Dla porównania, na Węgrzech taką odpowiedź wskazało prawie 70 proc. badanych. Na podróże w większej grupie decyduje się 9 proc. polskich respondentów. Podróże w pojedynkę wybiera ponad 11 proc. osób biorących udział w badaniu.

Co trzeci badany chętnie dokonuje rezerwacji w pakiecie zamiast osobno organizować poszczególne elementy podróży.

- Ciekawym wnioskiem z badania jest dla nas informacja, że 34 proc. respondentów z Polski dokonuje rezerwacji w pakiecie jednocześnie wykupując przelot i zakwaterowanie. Oznacza to, że oferta Wizz Tours jest dla nich świetnym rozwiązaniem, ponieważ doskonale wpisuje się w ich potrzeby i wymagania - przekonuje Istvan Csanalosi, dyrektor generalny Wizz Tours.

Wizz Tours to touroperator należący do Wizz Aira i oferujące elastyczne pakiety łączące loty liniami Wizz Air oraz zakwaterowanie. Biuro nie narzuca klientom sztywno ustalonego czasu trwania wyjazdu ani konkretnych dat.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama