×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Słoneczne kierunki popularne na zimowe wakacje


Aż trzy czwarte Polaków odwiedzających stronę biura Wizz Tours na Facebooku deklaruje, że na zimowe wakacje chce udać się w kierunku słonecznym. Podobne preferencje mają potencjalni turyści z Węgier i Rumunii.


Wyniki ankiety przeprowadzonej na stronie facebookowej Wizz Tours - a więc wśród respondentów z definicji zainteresowanych podróżą - wskazują, że aż 86,5 proc. Polaków deklaruje chęć wyjazdu za granicę tej zimy. 74,2 proc. polskich respondentów na zimowy wypoczynek wybiera miejsca, gdzie może cieszyć się prawdziwie letnią pogodą w tym okresie. Badania przeprowadzone na Węgrzech i w Rumunii wykazały porównywalne wyniki, co potwierdza zbieżność preferencji Polaków z turystami z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

Wizz Tours podkreśla, że oferuje tym pasażerom podróże m.in. na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa i Lanzarote), do Ejlatu w Izraelu, Dubaju, na Maltę czy do Larnaki na Cyprze.

Ogromna większość pytanych zdecydowanie woli odkrywać nieznane im wcześniej miejsca. 89 proc. Polaków i 72 proc. Rumunów na cel podróży wyszukuje nowe lokalizacje. Wybierając rodzaj transportu podczas podróży za granicę zdecydowana większość respondentów (81,3 proc.) decyduje się na samolot. Kolejne 11 proc. Polaków preferuje podróż samochodem, a pozostali wybierają inny rodzaj transportu. 

Jak pokazują wyniki sondażu, prawie połowa Polaków (46,4 proc.) najczęściej podróżuje w towarzystwie jednej osoby. 33 proc. ankietowanych zabiera ze sobą dwie lub trzy osoby towarzyszące. Dla porównania, na Węgrzech taką odpowiedź wskazało prawie 70 proc. badanych. Na podróże w większej grupie decyduje się 9 proc. polskich respondentów. Podróże w pojedynkę wybiera ponad 11 proc. osób biorących udział w badaniu.

Co trzeci badany chętnie dokonuje rezerwacji w pakiecie zamiast osobno organizować poszczególne elementy podróży.

Ciekawym wnioskiem z badania jest dla nas informacja, że 34 proc. respondentów z Polski dokonuje rezerwacji w pakiecie jednocześnie wykupując przelot i zakwaterowanie. Oznacza to, że oferta Wizz Tours jest dla nich świetnym rozwiązaniem, ponieważ doskonale wpisuje się w ich potrzeby i wymagania - przekonuje Istvan Csanalosi, dyrektor generalny Wizz Tours.

Wizz Tours to touroperator należący do Wizz Aira i oferujące elastyczne pakiety łączące loty liniami Wizz Air oraz zakwaterowanie. Biuro nie narzuca klientom sztywno ustalonego czasu trwania wyjazdu ani konkretnych dat.

gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie