British Airways: Strajk w święta

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
19 grudnia 2016 07:30
5 komentarzy
Związek zawodowy Unite, zrzeszający personel pokładowy British Airways, przygotowuje nietypowy prezent świąteczny. Organizacja zapowiada strajk w trakcie nadchodzących świąt.
Reklama

Strajkować będzie personel pokładowy, a także pracownicy zatrudnieni przy rejestrowaniu pasażerów oraz obsłudze i załadunku bagażu. Przerwą oni pracę na 48 godzin.

Protest rozpocznie się w najbliższy piątek 23 grudnia, i potrwa aż do niedzieli. Najpierw strajkować będą pracownicy naziemni. W niedzielę wrócą oni do pracy, ale za to strajk rozpocznie wtedy personel pokładowy. Ponad 2 tys. stewardes i stewardów BA nie pojawi się w pracy 25 i 26 grudnia br. Członkowie Unite zatwierdzili strajk w referendum, które odbyło się na początku grudnia.

Strajkować zamierzają również, i to przez cały tydzień od 23 grudnia, piloci innej brytyjskiej linii - Virgin Atlantic.

Dla pasażerów podróżujących w wyżej wymienionych terminach oznacza to dodatkowe trudności. W związku z utrudnionym nadawaniem bagażu rejestrowanego przedstawiciele British Airways zalecają podróżnym, aby wszystko co tylko mogą, pakowali do bagażu podręcznego. Na pokład będzie można wyjątkowo wziąć dwa bagaże o wadze do 23 kg każdy. Warunkiem jest jednak, że jeden z nich musi zmieścić się pod fotelem, a drugi w schowku nad głową. Dodatkowo pasażer musi sam sobie poradzić z jej umieszczeniem w wyznaczonych miejscach. Przedstawiciele linii nieoficjalnie ostrzegają, że w obecnej sytuacji może się zdarzyć, że na nadany bagaż trzeba będzie poczekać nawet parę dni.

British Airways oficjalnie zapewniło, że zrobi wszystko, aby zminimalizować uciążliwości protestu. Na problemy wynikające ze strajku nakładają się jednak trudne warunki pogodowe. Wczoraj i przedwczoraj port był sparaliżowany w związku z silną mgłą.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2016-12-22 10:26   
mietek - Profil mietek
Nie dali wolnego na święta to sami sobie wzieli;)
LS9 2016-12-21 11:35   
LS9 - Profil LS9
To bedzie sie dzialo, ludzie placa tyle kasy za bilety na swieta a jeszcze nie wiadomo czy poleca. Pamientam jaki byl paraliz w Londynie przed swietami jak byly mgly i ludzie spedzali po kilka nocy na lotniskach
kemot97 2016-12-19 20:21   
kemot97 - Profil kemot97
O ile dojdzie do skutku - mowimy o Swissport i 18 lotniskach w UK ( jutro maja sie odbyc rozmowy ze zwiazkami) to londynskie lotniska az tak bardzo strajk nie dotknie. Swissport jest jedna z wielu firm na tychze, to gorzej dla innych gdzie Swissport jest jedyna firma handlingowa. BA to inna bajka, oni strajkowanie maja we krwi :). Ja lece z LHR 23 grudnia wlasnie z samego rana wiec zobaczymy jak to bedzie...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama