×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pogłębia się kryzys Turkish Airlines


Linie Turkish Airlines przewiozły w listopadzie 4,5 mln pasażerów - o 4,2 proc. mniej niż rok temu. Średnie wypełnienie samolotów w okresie od stycznia do listopada wyniosło 74,5 proc. i było o 3,6 pkt. proc. niższe niż w tym samym okresie 2015 r.

Od początku roku turecka spółka przewiozła 58,3 mln pasażerów - to o 3 proc. więcej niż w tym samym okresie 2015 r. Jednak w ostatnich miesiącach wzrosty najpierw wyhamowały, a w listopadzie przewoźnik zanotował pierwszy od dawna spadek liczby pasażerów. 

W okresie od stycznia do listopada Turkish Airlines zanotowały wzrost liczby pasażerów na trasach międzynarodowych o 2,1 proc., a na krajowych - o 4,3 proc. Liczba osób przesiadających się w hubach spółki między połączeniami międzynarodowymi spółki wzrosła o 14,9 proc. 

Na koniec listopada turecki przewoźnik oferował loty na 292 lotniska, o 12 więcej niż rok temu. Niemal cały wzrost został wygenerowany na trasach międzynarodowych. Liczba samolotów we flocie Turkish Airlines wzrosła w tym okresie z 299 na koniec listopada 2015 r. do 335. Przewoźnik pozyskał 14 nowych maszyn szerokokadłubowych, 19 - wąskokadłubowych i trzy samoloty cargo.gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie