Koniec joint-venture Tigerair i China Airlines

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 grudnia 2016 10:33
Linie Singapore Airlines poinformowały, że należący do spółki Tiger Airways Holdings wycofa się z joint-venture z liniami China Airlines, funkcjonującego jako Tigerair Taiwan.
Reklama
Na mocy porozumienia tajwańskie linie China Airlines odkupią 10 proc. udziałów w liniach Tigerair Taiwan należących obecnie do Tigerair. Transakcja zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale przyszłego roku; dwanaście miesięcy po jej przeprowadzeniu linie Tigerair Taiwan zakończą używania strony internetowej Tigerair jako swojego systemu dystrybucji.

Władze Tigerair poinformowały, że decyzja o zaprzestaniu współpracy z China Airlines została podjęta po tym, gdy firma Budget Aviation Holdings, do której należy marka Tigerair zadecydowała, że przewoźnik zostanie wchłonięty przez inne niskokosztowe linie z Singapuru, Scoot, w drugiej połowie przyszłego roku.

Dla China Airlines zerwanie joint-venture z Tigerair było okazją do zakończenia współpracy, którą obecne władze tajwańskiego przewoźnika nazywają "poniżającą". Zgodnie z jej warunkami, na które zgodził się poprzedni zarząd linii China Airlines, firma Tigerair, pomimo że posiada jedynie 10 proc. udziałów w Tigerair Taiwan, dysponuje pełnym prawem weta, mogącym zablokować jakiekolwiek decyzje operacyjne.

Przejęcie pełnej własności nad Tigerair Taiwan umożliwi China Airlines podjęcie decyzji na temat przyszłości przewoźnika, który przynosi straty od momentu założenia, we wrześniu 2014 r.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama