×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA niemal podwoi ofertę z Warszawy


Od sezonu letniego 2017 r. ukraińskie linie lotnicze wprowadzą większe samoloty na trasę z Kijowa do Warszawy. Zaoferują o 79 proc. więcej miejsc niż w 2016 r. Linia wznowi po zawieszeniu loty do Winnicy, ale nie przywróci lotów z Gdańska do Iwano-Frankiwska.



Od rozpoczęcia sezonu letniego pod koniec marca 2017 r. linie Ukraine International Airlines obsłużą dziewięć z 11 rejsów tygodniowo między Kijowem a Warszawą 180-miejscowymi samolotami boeing 737-800. Pozostałe dwa loty będą obsługiwane 105-miejscowymi boeingami 737-500 lub 92-miejscowymi embraerami E190. 

Obecnie linia wykorzystuje na tym połączeniu głównie boeingi 737-300 (130 miejsc), 737-500 i embraery E190.

Rozkład połączeń nie ulegnie zmianie. Jednak dzięki zmianie samolotów przewoźnik znacznie poprawi ofertę dla pasażerów z Polski.



W 2017 r. UIA zwiększy oferowanie na trasie w Warszawy do Kijowa o ok. 79 proc., co pozwoli na rozszerzenie oferty tranzytowej przez Kijów na Ukrainę oraz do miast w Azji: Aktau, Ałmatów, Ankary, Astany, Baku, Bangkoku, Dubaju, Erywania, Kolombo, Pekinu, Tbilisi, Tel Awiwu i Teheranu, a także Nowego Jorku. Przewoźnik planuje też uruchomienie nowych bezpośrednich połączeń z Kijowa do Budapesztu, Kopenhagi i Tallina, co zwiększy liczbę obsługiwanych regularnie miast do 60 - zapowiada w rozmowie z Pasazer.com Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce.

Kołodziej przyznaje też, że linia na zimę zawiesi połączenie z Warszawy do Winnicy. Ostatni lot zaplanowano na 13 stycznia 2017 r. Jednak trasa wróci do oferty od lata - zapewnia przedstawiciel przewoźnika. Od 30 kwietnia połączenie będzie obsługiwane większym niż dotąd samolotem - boeingiem 737-800 zamiast mniejszego w wariancie -300. 

Przedstawiciel ukraińskiej linii ma jednak gorsze wiadomości dla pasażerów z Gdańska.

Zawieszone połączenie z Gdańska do Iwano-Frankiwska nie jest w chwili obecnej planowane na lato 2017 - mówi Kołodziej.



gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie