×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Group: Więcej pasażerów mimo strajków


Linie należące do koncernu Lufthansa Group przewiozły w listopadzie 7,63 mln pasażerów, o 5,9 proc. więcej niż rok temu. Wynik udało się osiągnąć mimo strajków w Lufthansie, które kosztowały koncern nawet 100 mln euro utraconych przychodów.Średnie wypełnienie samolotów całego koncernu, w skład którego wchodzą linie Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines i Eurowings, wyniosło 75,8 proc., co stanowiło wzrost o 0,5 pkt. proc. 

Mimo kilkudniowych strajków załóg, sama Lufthansa również zanotowała wzrost. Liczba pasażerów niemieckiej linii zwiększyła się o 5,8 proc. do 4,2 mln. Średnie wypełnienie poprawiło się natomiast aż o 2 pkt. proc. do 75,7 proc. 

Swiss zanotował nieco wolniejszy wzrost o 4,3 proc. do 1,31 mln pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów spółki spadło o 1,5 pkt. proc. do 79,2 proc.

Spośród wszystkich linii należących do Lufthansa Group, liderem wzrostu w listopadzie zostały Austrian Airlines. Austriacki przewoźnik obsłużył aż o 10,9 proc. pasażerów więcej niż rok temu, czyli 871 tys. Średni load-factor spadł jednak o 3,8 pkt. proc. do 71 proc. 

Cały segment linii hubowych zanotował wzrost liczby przewiezionych pasażerów o 5,4 proc. Lufthansa, Swiss i Austrian najwięcej pasażerów przewiozły na trasach europejskich (4,84 mln, wzrost o 4 proc.). Spośród tras dalekodystansowych najwięcej osób wybrało loty do i z Ameryk (721 tys., wzrost o 12,4 proc.).

Niskokosztowe linie Eurowings przewiozły w listopadzie 1,3 mln pasażerów, czyli o 8,9 proc. więcej niż rok temu. Z tej liczby 1,24 mln osób podróżowało na trasach krótkodystansowych (wzrost o 6,1 proc.), a 66 tys. na dalekodystansowych (wzrost o 113 proc.). Średnie wypełnienie samolotów linii wyniosło odpowiednio 68,8 proc. na trasach krótkodystansowych i 86,5 proc. na dalekodystansowych. gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie