×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas zmieni terminale w Perth


Do 2025 r. w Perth Qantas przeniesie się z zajmowanych obecnie terminali 3 i 4 do terminali 1 oraz 2 położonych po wschodniej stronie lotniska w australijskim mieście.

Obecnie terminale 1 oraz 2 znajdujące się po wschodniej stronie lotniska obsługują głównie loty międzynarodowe oraz krajowe takich przewoźników jak Virgin Australia, Tigerair Australia oraz Regional Express. Qantas oraz jego spółka córka Jetstar korzysta z terminali 3 oraz 4 znajdujących się po przeciwnej stronie lotniska. 

Lotnisko w Perth docelowo chce, żeby wszystkie loty odbywały się z terminali 1 oraz 2. Ma się to nastąpić do 2025 r. Do tego czasu Qantas zobowiązał się przenieść wszystkie swoje operacje lotnicze. W związku z uruchomieniem bezpośrednich lotów do Londynu lotnisko w Perth będzie musiało dostosować terminal 3 do obsługi lotów międzynarodowych. 

Rząd Australii Zachodniej wyda ponad 14 mln dolarów na zaaranżowanie przestrzeni w obiekcie. Powstaną m.in. stanowiska kontroli celnej oraz zostanie wydzielona strefa wolnocłowa dla połączeń międzynarodowych. Australijski przewoźnik zadecydował, że nie będzie póki co wykonywał lotów z międzynarodowego terminala ze względu na konieczność dowozu busami pasażerów transferowych do terminali po drugiej stronie lotniska. Według linii znacząco wydłużyłoby to czas przesiadek oraz podniosło koszty. 

fot. Stuart Sevastos (Wikipedia Commons) 
gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie