Miami i Reykjavik najbardziej inspirującymi miastami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 grudnia 2016 11:08
4 komentarze
Miłośnicy sztuki, osoby szukające inspiracji w biznesie, ale też nowej miłości powinny wybrać się na letnie wakacje do Miami, a na zimowe - do Reykjaviku. Tak wynika z Rankingu Inspiracji agencji podróży TravelBird.
Reklama
Holenderskie internetowe biuro podróży przeanalizowało 85 miast na świecie pod względem czynników wpływających na inspiracje: m.in. liczby galerii i szkół artystycznych, liczbę start-upów, ale także liczbę par, które wybierają dane miejsce na romantyczny wyjazd (na podstawie liczby wyszukiwań romantycznych haseł, dotyczących np. miejsca na randkę czy kolację).

Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu zostało Miami. Miasto na Florydzie może pochwalić się największą liczbą firm zajmujących się działalnością artystyczną, największą liczbą galerii sztuki, jest także liderem pod względem liczby płyt muzycznych wydawanych w mieście oraz wiceliderem pod względem liczby start-upów. To przełożyło się na maksymalną liczbę punktów w rankingu inspiracji - 100.

Pracownicy TravelBird uznali Miami za letnią stolicę inspiracji - poza zwycięstwem w ogólnym, całorocznym rankingu, zostało też najwyżej ocenione jako miasto inspirujące w miesiącach letnich. Podział na kierunki letnie i zimowe został dokonany na podstawie nietypowego kryterium - tego, czy dane miejsce pojawia się w dziełach sztuki częściej w związku z porą letnią, czy zimową.


W całorocznym rankingu inspiracji kolejne miejsca zajęły Brugia (dzięki dużej liczbie muzeów, szkół artystycznych i firm z tego sektora), San Francisco (głównie dzięki popularności wśród start-upowców), Bristol (firmy artystyczne i studia filmowe) oraz Reykjavik (w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, ma najwięcej muzeów na świecie).

Za najbardziej inspirujące miejsca latem, poza Miami, uznano San Francisco, Florencję, Nowy Orlean i Chiang Mai.

Z kolei zimą inspiracji najlepiej szukać w Reykjaviku, Helsinkach, Oslo, Salzburgu i Lubece.

Polskie miasta nie wypadły w rankingu inspiracji najlepiej. Kraków został sklasyfikowany na 44. miejscu, a Warszawa - na 55. W żadnej z kategorii te dwa miasta nie zmieściły się do pierwszej dziesiątki, choć Kraków wypadł w miarę dobrze pod względem liczby galerii i szkół artystycznych, a Warszawa pod względem liczby studiów filmowych.

Pełen ranking można znaleźć na stronie TravelBird.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2016-12-14 16:54   
adam7691 - Profil adam7691
gość_c67f1: temperatura zimą w Rykjaviku to ok -3 st, (sam tego doświadczyłem), brak słońca rzeczywiście jest problemem.
gość_c67f1 2016-12-14 16:21   
gość_c67f1 - Profil gość_c67f1
Reykjavik zimą to świetne miejsce dla ludzi, którzy unikają światła słonecznego i temperatur powszechnie uważanych za przyjemne :)
gość_c0a2f 2016-12-12 14:52   
gość_c0a2f - Profil gość_c0a2f
W moim rankingu najbardziej wydumanych rankingów ten ranking będzie bardzo wysoko :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N