Norwegian zapowiada kolejne bazy w Stanach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 grudnia 2016 08:51
1 komentarz
Dzięki uzyskaniu zgody na rozpoczęcie lotów do Stanów Zjednoczonych przez irlandzką spółkę-córkę linii, Norwegian Air International, możliwe będzie zatrudnienie co najmniej 150 osób.
Reklama

Norwegian już wcześniej zapowiedział uruchomienie baz w Fort Lauderdale na Florydzie i Nowym Jorku-JFK. Jednak do tej pory zatrudniał tam pracowników w ramach głównej spółki, zarejestrowanej w Norwegii. Na razie zatrudnia tam tylko członków personelu pokładowego (ponad 300 w Nowym Jorku i prawie 200 na Florydzie). Trwa jednak także pierwsza rekrutacja grupy 25 pilotów, wymaganych do obsadzenia jednego boeinga 787 Dreamliner, w Fort Lauderdale.

Zezwolenie na działalność zarejestrowanej w Irlandii linii Norwegian Air International przyspieszy tempo rozwoju w Stanach. Linia już zapowiedziała, że w marcu rozpocznie rekrutację kolejnej grupy pilotów do bazy w Fort Lauderdale. W 2017 r. Norwegian chce zatrudnić co najmniej 150 Amerykanów. Według przewoźnika, jest jedyną linią spoza Stanów, która zatrudnia pilotów i załogi w tym kraju. Jest też największym zagranicznym pracodawcą dla Amerykanów w tej branży.

NAI została założona formalnie po to, aby oferować loty z Irlandii do Stanów. Przewoźnik zapowiada w pierwszej kolejności trasy z Cork i Shannon do Bostonu i Nowego Jorku. Loty te rozpoczną się latem 2017 r., a szczegółowy rozkład zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Rejsy będą obsługiwane wąskokadłubowymi boeingami 737 MAX 8.

Jednak w praktyce NAI przejmie też zapewne obsługę większej liczby tras dalekodystansowych z Europy, także kontynentalnej. Zatrudnianie załóg na warunkach irlandzkich jest znacznie bardziej korzystne niż w Skandynawii. Ponadto Irlandia oferuje także niższe koszty utrzymania floty.

Dzięki formalne zgodzie na operacje NAI do i z Stanów Zjednoczonych, wywalczonej po prawie trzyletniej prawnej batalii, możliwe będzie też rozwinięcie baz w Ameryce. Przewoźnik już teraz lata między pięcioma miastami w Europie (Oslo, Sztokholm, Kopenhaga, Londyn-Gatwick i Paryż-CDG) a ośmioma w Stanach (San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Fort Lauderdale, Miami, Nowy Jork-JFK, Boston i Baltimore). Dodatkowo z Nowego jorku, Bostonu i Baltimore oferuje połączenia na Gwadelupę i Martynikę.

Nieoficjalnie spekuluje się, że nowe amerykańskie bazy Norwegiana powstaną na lotniskach Stewart International w pobliżu Nowego Jorku oraz w Providence w stanie Rhode Island, niedaleko Bostonu.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_64fe4 2016-12-08 09:05   
gość_64fe4 - Profil gość_64fe4
Norwegian to bardzo dziwna linia.. ciekawe co z nimi będzie w Szczecinie...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama