×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowi pasażerowie i handel napędzają MAG


Koncern MAG, zarządzający lotniskami m.in. w Manchesterze, Londynie-Stansted i East Midlands, poprawił wynik EBITDA w ciągu sześciu miesięcy o 6,6 proc. do 215,9 mln funtów.


Wyniki grupy napędzał z jednej strony wzrost liczby pasażerów (ich liczba zwiększyła się w okresie od kwietnia do września o 7,7 proc. do 32 mln), a z drugiej rosnąca sprzedaż sklepów lotniskowych. Dzięki renowacji strefy travel retail na lotniskach w Londynie-Stansted i East Midlands przychody z tego tytułu wzrosły o 11 proc.

W komunikacie prasowym spółka przyznała, że zmieniająca się struktura ruchu wpływa negatywnie na perspektywy dla segmentu travel retail. Ubywa bowiem pasażerów na kierunkach blisko- i dalekowschodnich, tradycyjnie wydających najwięcej na lotniskach. Wzrost ruchu napędzają niskopłatne trasy europejskie. Jednak dzięki przebudowie stref komercyjnych terminali MAG jest w stanie nie tylko skompensować te zmiany, ale nawet wyraźnie zwiększyć wpływy. 

O 3,8 proc. wzrosły też wpływy z działalności cargo. MAG zarządza drugim, trzecim i czwartym lotniskiem w Wielkiej Brytanii pod względem przewozów frachtu. Według wyliczeń koncernu, w okresie od kwietnia do września przez te trzy lotniska przewieziono dobra o wartości 6,1 mld funtów tylko do i z Stanów Zjednoczonych.  

Grupa zadecydowała o wypłacie 47 mln funtów dywidendy, o 21,8 proc. więcej niż rok temu.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie