USA wzywają Chiny do otwarcia dystrybucji na rynku wewnętrznym

7 grudnia 2016 12:13
Amerykańska sekretarz handlu wezwała Pekin do zmiany stanowiska zakazującego globalnym systemom dystrybucji działania na rynku wewnętrznym.
Reklama
W mowie wygłoszonej na zakończenie amerykańsko-chińskiego roku turystyki sekretarz handlu USA, Penny Pritzker, zapewniła, że Stany Zjednoczone będą naciskać na zmianę stanowiska Chin, aby przed operatorami globalnych systemów dystrybucji otworzył się rynek Państwa Środka.

- Będziemy w dalszym ciągu pracować wspólnie z branżą jak i naszymi chińskimi partnerami, by odnieść się do kwestii takich jak otwarcie sprzedaży podróży do Chin dla amerykańskich przedsiębiorstw i zagwarantowanie zagranicznym globalnym systemom dystrybucji możliwość operowania w Chinach - powiedziała Pritzker.

Obecnie globalne systemy dystrybucji mogą jedynie sprzedawać bilety na loty międzynarodowe wylatujące z Chin, co reguluje umowa z chińskim operatorem TravelSky. To przedsiębiorstwo państwowe należące do chińskiego skarbu państwa. GDS-y takie jak Amadeus, Sabre oraz Travelport nie mogą dystrybuować biletów na trasy lub odcinki podróży obejmujące loty krajowe wewnątrz Chin.

Travel Technology Association, grupa reprezentująca operatorów globalnych systemów dystrybucji przekonuje, że otwarcie rynku chińskiego dla firm zagranicznych znacznie poprawi efektywność krajowych linii lotniczych i agentów podróży.

- Rozluźnienie restrykcji oznaczałoby szansę na sprzedaż dodatkowych usług, lepszą kontrolę oferowania, oraz służyłoby kosumentom, dając im narzędzia poszukiwania lepszych taryf oraz większej liczby opcji podróży - wylicza TTA.

Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do zmiany stanowiska Chin, szczególnie że prezydent-elekt Donald Trump wielokrotnie krytykował Chiny, a ostatnio doprowadził do kryzysu politycznego wykonując jeden z pierwszych telefonów po ogłoszeniu wyników wyborów do prezydent Tajwanu, nieuznawanego przez Pekin. Możliwe ochłodzenie stosunków pomiędzy oboma krajami nie sprzyjałoby rozluźnieniu ze strony Chin obecnie obowiązujących regulacji.

20 stycznia zakończy się kadencja obecnej sekretarz handlu USA, Penny Pritzker. Kandydatem na jej następcę jest republikański inwestor, Wilbur Ross.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy