×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin częściej do Warszawy i Krakowa


Niemiecka linia od końca marca 2017 r. zwiększy liczbę lotów z Berlina do Warszawy i Krakowa do czterech dziennie. Dzięki temu pasażerowie z Polski będą mogli dogodniej przesiadać się na połączenia m.in. do Los Angeles, San Francisco i Nowego Jorku-JFK.Dodatkowe połączenia będą obsługiwane od 26 marca 2017 r. airberlin latał już cztery razy dziennie do Warszawy w 2015 r., ale potem zmniejszył liczbę połączeń do trzech dziennie. Z Krakowa spółka do tej pory nie oferowała tak dużej częstotliwości rejsów. 

Start czwartego połączenia dziennie z Warszawy zaplanowano na godz. 15:00. Utrzymane zostaną obecne godziny pozostałych trzech rejsów, startujących z Lotniska Chopina o 6:20, 10:40 i 18:55. Z kolei dodatkowe połączenie z Krakowa wyleci o 15:05. Pozostałe rejsy startują z Balic o 6:30, 10:50 i 19:20. 

Przewoźnik na razie nie ujawnił, jakimi samolotami będą obsługiwane te połączenia. Do Warszawy latają obecnie zarówno 73-miejscowe bombardiery Q400, jak i 143-miejscowe airbusy A319. Z kolei wszystkie loty do Krakowa są obsługiwane turbośmigłowymi bombardierami.

Nowe połączenia zostały dopasowane do rozkładu lotów dalekodystansowych z Berlina-Tegel do Los Angeles i San Francisco, które będą obsługiwane odpowiednio trzy i cztery razy w tygodniu od początku maja 2017 r. 

Przewoźnik nie zamierza jednak na razie przywrócić skasowanych na początku tego roku rejsów do Gdańska, które spośród trzech polskich tras airberlin miały najgorsze wyniki. 

Niemiecki przewoźnik zapowiedział także zwiększenie częstotliwości rejsów z Berlina-Tegel do Tel Awiwu do dwóch dziennie oraz uruchomienie lotów do Paryża-CDG. Obecnie airberlin łączy Berlin dwa razy dziennie z lotniskiem Orly. Od końca marca doda do tego rozkładu cztery loty dziennie na lotnisko im. Charles'a de Gaulle'a. Docelowo airberlin zamierza przenieść się całkowicie na główne paryskie lotnisko.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie