×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nepalskie linie Buddha Air kupią ATR-y


Przewoźnik poinformował, że wyda ok. miliarda rupii (ok. 38 mln zł) w pozyskanie dwóch używanych ATR-ów 72-500. Dzięki nim linia nie zamierza otwierać nowych tras, a tylko zredukować opóźnienia na obecnych.

Spółka, która obecnie dysponuje flotą ośmiu samolotów (po trzy ATR-y 42 i 72 oraz dwa beechcrafty 1900D), ma problemy z bieżącą obsługą siatki połączeń. Rozkład jest tak napięty, że samoloty niemal cały czas spędzają w powietrzu. Awarie, a nawet planowe przeglądu, powoduje gromadzenie się opóźnień. 

Dzięki nowym ATR-om 72-500 przewoźnik będzie w stanie punktualnie obsługiwać wszystkie trasy. Samoloty przylecą do Nepalu w styczniu, a do floty zostaną włączone w marcu. 

Buddha Air pozyskują samoloty bezpośrednio od ATR-a, ale nie są to maszyny nowe. Nie podano jednak, kto był wcześniejszym użytkownikiem tych turbośmigłowych samolotów. 

Linie Buddha Air obsługują z bazy w Katmandu loty krajowe oraz okazjonalne czartery do Paro w Bhutanie. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie