×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


El Al może przylecieć do Krakowa


Według nieoficjalnych źródeł Pasazer.com izraelskie linie lotnicze rozważają uruchomienie lotów do Krakowa. Jednak na razie nie zapadły żadne decyzje, a El Al nie ma nawet niezbędnych praw przewozowych na tę trasę.


O możliwym uruchomieniu połączenia lotniczego między Tel Awiwem a Krakowem poinformował nas Czytelnik poprzez platformę "Daj znać". Informację, że loty takie są rozważane, potwierdziliśmy w sprawdzonym źródle. 

Według informacji Czytelnika loty miałyby być obsługiwane dwa razy tygodniowo od przyszłego sezonu letniego. Na razie nie ma ich jednak ani w systemach rezerwacyjnych linii, ani w globalnych systemach dystrybucji. 

El Al nie ma też zezwoleń na obsługę lotów na tej trasie. Co prawda w 2013 r. Unia Europejska i Izrael zawarły porozumienie o otwartym niebie, ale w pełni wejdzie ono w życie dopiero w 2018 r. Do tego czasu przewoźnicy muszą otrzymywać zezwolenia na rejsy między Polską a Izraelem. 

Takie zezwolenia mają obecnie LOT, El Al i Enter Air tylko na trasę z Warszawy do Tel Awiwu, Wizz Air na połączenia z Warszawy do Tel Awiwu i Eilatu oraz z Katowic do Tel Awiwu, a także Ryanair na rejsy z Krakowa do Eilatu.

Aby uruchomić połączenie z Krakowa do Tel Awiwu El Al musiałby wystąpić z wnioskiem do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o udzielenie zgody na obsługę tej trasy. Biorąc pod uwagę postępującą liberalizację tego rynku, uzyskanie takiej zgody jest możliwe bez wysiłku organizacyjnego przed sezonem letnim 2017 r.

Obecnie El Al lata pięć razy w tygodniu do Warszawy. Przewoźnik obsługuje też loty m.in. do Pragi, Budapesztu i Kijowa.gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie