Kierownictwo Cathay Pacific bez podwyżek

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 grudnia 2016 08:17
Linie z Hongkongu ogłosiły, że w 2017 r. ich kadra kierownicza nie otrzyma podwyżek. Decyzja jest następstwem trudnej sytuacji finansowej przewoźnika.
Reklama

Pracownicy Cathay Pacific w Hongkongu nienależący do kadry kierowniczej otrzymają w przyszłym roku dwuprocentową podwyżkę wynagrodzeń oraz bonus wynoszący równowartość miesięcznej pensji w 2016 r. Bonusy otrzymają także starsi stopniem pracownicy.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, by pozostać w tyle, dlatego dokonujemy krytycznej analizy naszego biznesu. Zauważyliśmy znaczący spadek obrotów, które generujemy, spowodowany czynnikami takimi jak presja na yield, nadmierne oferowanie i spadek ruchu premium. Uważamy, że 2017 r. będzie tak samo wymagający i dalej będziemy zmagali się z tymi samymi czynnikami, które obecnie mają wpływ na naszą działalność - powiedział prezes Cathay Pacific Airways, Ivan Chu.

Trudna sytuacja finansowa przewoźnika jest następstwem spadku znaczenia Hongkongu jako hubu przesiadkowego, uważa magazyn Bloomberg. Wiąże się to z tym, że linie lotnicze z Chin otwierają coraz więcej połączeń bezpośrednich do Ameryki oraz Europy.

Nie tylko linie lotnicze z Chin coraz bardziej zainteresowane są tworzeniem hubów przesiadkowych. Podobny ruch planują linie lotnicze All Nippon Airways (ANA) z Japonii. Przewoźnik chce, by porty lotnicze w Tokio-Narita i Haneda stały się bramą do Azji dla pasażerów z Ameryki i chce przyciągnąć między innymi pasażerów grupy premium.

Władze Cathay Pacific poinformowały, że w październiku przeprowadziły analizę działalności i po jej przeprowadzeniu nie przewidują by wyniki finansowe spółki w drugiej połowie roku były lepsze niż w pierwszej połowie. W sierpniu przewoźnik ogłosił 82 proc. spadku dochodu netto i ostrzegł, że ruch premium uległ załamaniu.

Od początku roku wartość akcji przewoźnika, notowanego na giełdzie w Hongkongu, spadła o 23 proc., co jest czwartym najgorszym wynikiem pośród spółek notowanych w indeksie Hang Seng.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama