LOT: Ateny i Bejrut mogą zniknąć z rozkładu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 grudnia 2016 07:30
9 komentarzy
Stolice Grecji i Libanu zniknęły z listy miejsc docelowych w systemie rezerwacyjnym LOT-u. Nie wiadomo, czy oznacza to rezygnację z obsługi tych miast. Przewoźnik twierdzi, że analizuje rozkłady na lato 2017.
Reklama
Loty do Aten i Bejrutu wróciły do rozkładu po okresie ograniczeń nałożonych przez Komisję Europejską. Trasa do stolicy Grecji została wznowiona 2 marca 2016 r. i początkowo operacje na niej odbywały się cztery razy w tygodniu. W sezonie samolot latał do Aten codziennie. Nieco później, bo pod koniec marca, linia wróciła do Bejrutu i latała tam cztery razy w tygodniu.

Od samego początku nie było jednoznacznie powiedziane, czy te połączenie (podobnie zresztą jak i inne, np. do Połągi czy Koszyc) to trasy sezonowe czy całoroczne. Co więcej, połączenie do Aten wystartowało jeszcze przed oficjalnym wejściem w życie letnich rozkładów, co ma miejsce w ostatni weekend marca.


Jednak o ile inne obsługiwane sezonowo miasta - Split, Zadar czy Olsztyn-Mazury - są ciągle na liście miejsc docelowych w systemie rezerwacyjnym LOT-u (do Splitu można polecieć z przesiadką w Monachium, Frankfurcie lub Zagrzebiu, do Olsztyna i Zadaru nie ma możliwości rezerwacji), tak Ateny i Bejrut z tej listy wypadły. Na wysłane ponad tydzień temu szczegółowe pytania dotyczące powyższych tras, biuro prasowe przewoźnika przesłało lakoniczną informację, która nie wyjaśniła naszych wątpliwości.

- Od stycznia zainaugurowaliśmy aż 23 nowe kierunki - wśród nich znalazły się kierunki atrakcyjne szczególnie latem, czyli połączenia sezonowe takie jak Ateny, Split, Zadar, Bejrut, Połąga czy rejsy krajowe do Olsztyna-Mazur. Zgodnie z założeniami biznesowymi, wraz z końcem sezonu letniego 2016, zakończyliśmy wykonywanie połączeń sezonowych. Dokładny rozkład połączeń planowanych w przyszłym sezonie letnim jest na bieżąco analizowany. O decyzjach podjętych w kwestii tras obsługiwanych w sezonie letnim 2017 będziemy na bieżąco informować - przekazał nam przewoźnik.

Co ciekawe, do systemu wróciły już loty do litewskiej Połągi. Ponownie wystartują one 27 kwietnia 2017 r. i będą najpierw obsługiwane cztery razy w tygodniu (wyloty z Warszawy oprócz poniedziałków, śród i sobót, powroty oprócz wtorków, czwartków i niedziel). Od 19 czerwca połączenie będzie obsługiwane sześć razy w tygodniu, tak jak w sezonie letnim 2016.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9cc33 2018-02-05 14:58   
gość_9cc33 - Profil gość_9cc33
Ateny, jedno z najstarszych połączeń LOT-u. Szkoda, wielka szkoda.
jjemiolo 2016-12-06 22:36   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Nie wykluczone ze prace na rozkladem trwaja. Jesli to co jest na stronie odnosnie lata 17 jest juz zatwierdzone, pewna nowoscia in minus jest to ze na zime LO zwiekszyl czestotliwosc do CLJ z 4 do 5, z zapowiedzia (na tym forum za zrodlami rumunskimi) na 6 lotow tygodniowo latem 17. Poki co na stronie jest tylko 4 pary na lato 17, analogicznie jak latem 2016. IEV, LAX i EWR sa uaktualnione, czyli cos nie tak z tym wzrostem do/z CLJ. Nadal nie ma w rozkladzie potencjalnych nowosci w postaci KGD, OSL, IKA, TSE, KRK-ORD czy RZE-EWR. Ciekawostka, z koniecznosci, jest KUN miedzy polowa lipca a polowa sierpnia z uwagi na remont pasa w VNO. Z tym, ze liczba operacji LO do KUN jest mniejsza w porownaniu z VNO (brakuje nocno/rannej pary z/do WAW).
gość_889e7 2016-12-06 18:29   
gość_889e7 - Profil gość_889e7
Jak to to nie przeniosą tych operacji do KRK??? Skandal niedawno ogłaszali a teraz likwidują?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama