×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Ateny i Bejrut mogą zniknąć z rozkładu


Stolice Grecji i Libanu zniknęły z listy miejsc docelowych w systemie rezerwacyjnym LOT-u. Nie wiadomo, czy oznacza to rezygnację z obsługi tych miast. Przewoźnik twierdzi, że analizuje rozkłady na lato 2017.Loty do Aten i Bejrutu wróciły do rozkładu po okresie ograniczeń nałożonych przez Komisję Europejską. Trasa do stolicy Grecji została wznowiona 2 marca 2016 r. i początkowo operacje na niej odbywały się cztery razy w tygodniu. W sezonie samolot latał do Aten codziennie. Nieco później, bo pod koniec marca, linia wróciła do Bejrutu i latała tam cztery razy w tygodniu.

Od samego początku nie było jednoznacznie powiedziane, czy te połączenie (podobnie zresztą jak i inne, np. do Połągi czy Koszyc) to trasy sezonowe czy całoroczne. Co więcej, połączenie do Aten wystartowało jeszcze przed oficjalnym wejściem w życie letnich rozkładów, co ma miejsce w ostatni weekend marca.


Jednak o ile inne obsługiwane sezonowo miasta - Split, Zadar czy Olsztyn-Mazury - są ciągle na liście miejsc docelowych w systemie rezerwacyjnym LOT-u (do Splitu można polecieć z przesiadką w Monachium, Frankfurcie lub Zagrzebiu, do Olsztyna i Zadaru nie ma możliwości rezerwacji), tak Ateny i Bejrut z tej listy wypadły. Na wysłane ponad tydzień temu szczegółowe pytania dotyczące powyższych tras, biuro prasowe przewoźnika przesłało lakoniczną informację, która nie wyjaśniła naszych wątpliwości.

Od stycznia zainaugurowaliśmy aż 23 nowe kierunki - wśród nich znalazły się kierunki atrakcyjne szczególnie latem, czyli połączenia sezonowe takie jak Ateny, Split, Zadar, Bejrut, Połąga czy rejsy krajowe do Olsztyna-Mazur. Zgodnie z założeniami biznesowymi, wraz z końcem sezonu letniego 2016, zakończyliśmy wykonywanie połączeń sezonowych. Dokładny rozkład połączeń planowanych w przyszłym sezonie letnim jest na bieżąco analizowany. O decyzjach podjętych w kwestii tras obsługiwanych w sezonie letnim 2017 będziemy na bieżąco informować - przekazał nam przewoźnik.

Co ciekawe, do systemu wróciły już loty do litewskiej Połągi. Ponownie wystartują one 27 kwietnia 2017 r. i będą najpierw obsługiwane cztery razy w tygodniu (wyloty z Warszawy oprócz poniedziałków, śród i sobót, powroty oprócz wtorków, czwartków i niedziel). Od 19 czerwca połączenie będzie obsługiwane sześć razy w tygodniu, tak jak w sezonie letnim 2016. 

fot. Piotr Bożykgość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie