×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Pasażerowie odprawią się sami


Linie Austrian Airlines wprowadziły na lotnisku w Wiedniu możliwość samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej wraz z nadaniem bagażu rejestrowanego przy automatycznym stanowisku.


16 nowych stanowisk zostanie uruchomionych jutro (6.12) w terminalu 3 wiedeńskiego lotniska. To wspólna inicjatywa portu lotniczego i linii. Ma to przyspieszyć odprawę, ale też podnieść jej komfort. 

- Wcześniej ustawiliśmy dwie maszyny testowe i zostały one zaskakująco dobrze przyjęte przez pasażerów. W przyszłości nasi pasażerowie będą mogli wybrać, czy wolą nadać bagaż przy obsadzonym stanowisku jak dotąd, czy zrobić to samodzielnie i w ten sposób zaoszczędzić czas - powiedział Kay Kratky, prezes Austrian Airlines. 


- Lotnisko razem z Austrian Airlines zainwestowały w ten projekt ok. 1,2 mln euro. Podnieśliśmy w ten sposób jakość naszej infrastruktury i możemy zaoferować pasażerom i przewoźnikom lepszy produkt techniczny - dodał Julian Jäger, członek zarządu Flughafen Wien AG.

W celu nadania bagażu, pasażerowie muszą posiadać kartę pokładową w formie elektronicznej lub wydrukowanej (w domu lub w jednej z 49 maszyn do samodzielnej odprawy w terminalu 3). Maszyna drukuje przywieszki bagażowe, które pasażerowie muszą umieścić zgodnie z instrukcją na własnym bagażu, a następnie zeskanować je za pomocą ręcznego skanera umieszczonego przy stanowisku.

Podróżni lecący do Amsterdamu, Zurychu i Miami mogą wydrukować przywieszki bagażowe już w domu. Ta usług na razie nie jest dostępna dla innych rejsów. 

fot. Austrian Airlines - Michele Pauty


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie