Wiedeń: Pasażerowie odprawią się sami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 grudnia 2016 12:13
3 komentarze
Linie Austrian Airlines wprowadziły na lotnisku w Wiedniu możliwość samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej wraz z nadaniem bagażu rejestrowanego przy automatycznym stanowisku.
Reklama

16 nowych stanowisk zostanie uruchomionych jutro (6.12) w terminalu 3 wiedeńskiego lotniska. To wspólna inicjatywa portu lotniczego i linii. Ma to przyspieszyć odprawę, ale też podnieść jej komfort.

- Wcześniej ustawiliśmy dwie maszyny testowe i zostały one zaskakująco dobrze przyjęte przez pasażerów. W przyszłości nasi pasażerowie będą mogli wybrać, czy wolą nadać bagaż przy obsadzonym stanowisku jak dotąd, czy zrobić to samodzielnie i w ten sposób zaoszczędzić czas - powiedział Kay Kratky, prezes Austrian Airlines.


- Lotnisko razem z Austrian Airlines zainwestowały w ten projekt ok. 1,2 mln euro. Podnieśliśmy w ten sposób jakość naszej infrastruktury i możemy zaoferować pasażerom i przewoźnikom lepszy produkt techniczny - dodał Julian Jäger, członek zarządu Flughafen Wien AG.

W celu nadania bagażu, pasażerowie muszą posiadać kartę pokładową w formie elektronicznej lub wydrukowanej (w domu lub w jednej z 49 maszyn do samodzielnej odprawy w terminalu 3). Maszyna drukuje przywieszki bagażowe, które pasażerowie muszą umieścić zgodnie z instrukcją na własnym bagażu, a następnie zeskanować je za pomocą ręcznego skanera umieszczonego przy stanowisku.

Podróżni lecący do Amsterdamu, Zurychu i Miami mogą wydrukować przywieszki bagażowe już w domu. Ta usług na razie nie jest dostępna dla innych rejsów.

fot. Austrian Airlines - Michele Pauty
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2016-12-06 19:47   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Dokladnie jak pisze _a8a0d: jak ktos lata dwa, trzy razy w roku to moze nie pamietac co kliknac, itp., a jak zrobi blad to albo musi powtorzyc albo ma problem i bedzie wolac kogos. Osoba ktora robi to rutynowo jest w stanie naprawic blad, klienta albo swoj. Zatem nie widze w tym znacznego skrocenia czasu odpraw. A jak tak pojdzie na dluzsza mete to manadzerowie uznaja ze ludzie nie sa potrzebni. Czy o tym marzymy?
gość_a8a0d 2016-12-05 16:54   
gość_a8a0d - Profil gość_a8a0d
Co do tej świetności to mam osobiście obiekcje od czasu gdy miałem okazje próbować skorzystać z takiej odprawy w ORD i w AMS. W ORD okazało sie, ze automatowi coś sie wieszało, zanim znalazła sie pomoc i doszła do tego, ze muszę iść do stanowiska z pracownikiem lotniska, odprawa bagażu zdążyła sie zamknąć i musiałem zmieniać lot. Poza tym automat jak to automat, nie zna słowa tolerancja i w Amsterdamie mając 23.4 kg nie chciał mi przyjąć walizki, na stanowisku z obsługa oczywiście te nadprogramowe 0,4 kg nie stanowiło żadnego problemu. Dobrzeradzacym, którzy zaraz zaczną pisać o kupnie wagi podróżnej z góry odpowiem, ze posiadam takowa i wiele juz razy byłem zafascynowany tym jak wskazania od wag lotniskowych moga sie różnic od tego co pokazuje moja waga (różnice bywają zarowno na plus, jak i na minus, poza tym sa za każdym razem inne, wiec raczej jest to problem wyskalowania wag na lotniskach, a nie złych wskazań mojej wagi).
LS9 2016-12-05 16:45   
LS9 - Profil LS9
Swietna inicjatywa szkoda tylko, ze nie ma informacji czy bedzie dostempna odprawa w mniej popularnych wersjach jezykowych!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama