×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Travel Retail Norway otwiera nowy sklep w Oslo


Spółka będąca joint-venture firm Gebr. Heinemann oraz lokalnego partnera Norse-Trade otwiera nowy sklep Heinemann Duty Free w Oslo.


Nowy sklep powstał w strefie odlotów niedawno otwartego terminalu północnego portu lotniczego Oslo-Gardermoen. Powierzchnia sklepu wynosi 2,4 tys. m kw.

Otwarcie sklepu w strefie odlotów jest uzupełnieniem oferty sklepów w strefie przylotów lotniska. Sklep w strefie przylotów o powierzchni 3,5 tys. m kw. jest największym tego rodzaju na świecie, a 16 grudnia powiększy się o kolejne 500 m kw. Wtedy też do sklepu będzie można wejść z obu stron - do tej pory otwarte było tylko jedno wejście. 

Inwestycja w stworzenie nowych sklepów w strefie przylotów jak i odlotów kosztowała łącznie 14 mld koron. Projekt rozszerzenia powierzchni handlowej ma się zakończyć w kwietniu 2017 r. Wtedy łączna powierzchnia handlowa ma się nieomal podwoić w stosunku do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Docelowo na lotnisku w Oslo ma działać 10 operatorów. 

Nowy koncept organizacji i wystroju sklepów mocno stawia na naturalne akcenty. Na początki 2017 roku w strefie handlowej nasadzone zostaną żywe drzewa, a podróżni będą robić zakupy pośród ogromnych formacji skalnych. 

Nowy sklep w strefie odlotów będzie o 500 m kw. większy od starego, który został zamknięty w nocy 30 listopada na czas remontu, który zakończy się w lutym przyszłego roku. Ostatecznie strefy handlowe w strefie odlotów lotniska w Oslo będą zajmowały łącznie około 5 tys. m kw., czyli o 3 tys. więcej niż w poprzednich latach. 

Wśród sklepów w strefie odlotów pojawią się strefy "Men’s World" z kosmetykami i perfumami dla mężczyzn, sklepy oferujące szerszy wybór kosmetyków dla kobiet, sklepy z produktami lokalnymi i ekologicznymi, strefy dla mikro browarów oraz sklepy sprzedające wysokiej jakości produkty z Norwegii. 

Travel Retail Norway ma też sklepy na lotniskach w Trondheim, Stavanger, Kristiansand oraz Bergen, gdzie także przewiduje realizację projektów rozszerzenia stref handlowych. 

fot. Oslo AirportReklama


Booking.com
gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie