×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


XL Airways i La Compagnie łączą siły


Dwie francuskie linie oferujące dotąd zupełnie różny produkt zamierzają razem stać się ważnym graczem na rynku niskokosztowych połączeń dalekodystansowych.


XL Airways do tej pory specjalizowały się w połączeniach w kierunkach wakacyjnych, takich jak Karaiby oraz wyspa Reunion. Z kolei La Compagnie to przewoźnik oferujący loty biznesowe z Paryża do Newark specjalnie skonfigurowanym boeingiem 757 tylko z klasą biznes na pokładzie. 

Firmy połączą się w ramach spółki-matki La Compagnie, firmy DreamJet Participations. Szefem nowej spółki zostanie dotychczasowy prezes XL Airways, Laurent Magnin. Linie będą jednak nadal działać pod osobnymi markami.

Prawdopodobnie przewoźnicy nadal będą oferować różne produkty, ale dzięki ograniczeniu kosztów administracji oraz silniejszej pozycji sprzedażowej mogą wzmocnić swoją pozycję. Większa flota zagwarantuje też spółkom margines bezpieczeństwa na wypadek awarii oraz możliwość zwiększenia liczby lotów. gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie