×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair inwestuje w nowe technologie


Finnair zatrudni ok. 70 deweloperów oprogramowania, menedżerów projektów, designerów usług i innych specjalistów od rozwoju cyfrowego, aby zwiększyć stopień wykorzystania nowych technologii w obsłudze klientów. \

- Aplikacje mobilne i wykorzystanie danych będą coraz bardziej widoczne w pracy Finnaira na różnych szczeblach. Od początku roku zaczniemy wykorzystywać aplikacje mobilne podczas obsługi technicznej samolotów - powiedziała Katri Harra-Salonen, wiceprezes ds. cyfrowych Finnaira. - Szukamy także nowych możliwości biznesowych, które otwierają się dzięki rozwojowi cyfrowemu. Będziemy inwestować w innowacje w Finnairze. 

Aplikacja moblina Finnaira niedawno otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot, a branżowa organizacja APEX wyróżniła portal Nordic Sky Wi-Fi jako najlepsze rozwiązanie zapewniające połączenie z siecią w trakcie lotu. Zespół cyfrowy Finnaira będzie teraz pracował głównie nad rozwiązaniami na potrzeby wewnętrzne spółki i wykorzysta rozwiązania iOS Enterprise dostarczone przez IBM. 

- Praca w naszym zespole cyfrowym to ciągła szansa na tworzenie czegoś nowego w fascynującym i nieprzerwanie ewoluującym świecie lotnictwa. Rozwój usług mocno opiera się na otwartej i kreatywnej kulturze wewnątrz firmy, dzięki czemu produkty i rozwiązania mogą szybciej trafiać na rynek - dodała Harra-Salonen. 

Finnair prowadzi obecnie proces wyposażania floty samolotów szerokokadłubowych w Wi-Fi - zakończy się on do wiosny 2017 r. Wtedy też rozpocznie się montaż bezprzewodowego internetu w samolotach wąskokadłubowych. Dzięki Wi-Fi Finnair zamierza rozwinąć nowe usługi cyfrowe poprawiające jakość podróży, np. nowe metody robienia zakupów w locie. 

gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie