Qantas przetransportuje… mleko

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
30 listopada 2016 13:44
2 komentarze
Już w pierwszej połowie przyszłego roku z Tasmanii do Chin popłynie rzeka mleka. Do transportu tego towaru przygotowują się linie Qantas Freight.
Reklama

Samolot transportujący tasmańskie mleko wyleci z portu lotniczego Hobart International Airport i wyląduje w mieście Ningbo w Chinach. Dla lotniska w Hobart oznacza to wznowienie międzynarodowych operacji lotniczych.

Linie Qantas Freight będą realizowały kontrakt na transport mleka na rzecz firmy VAN Dairy. Do transportu mleka będzie używany boeing 767-300F wynajęty wraz z załogą od Express Freighters Australia. Każdorazowo na pokładzie transportowanych będzie 50 tys. litrów świeżego mleka.

Początkowo mleko poleci do Chin raz w tygodniu, ale częstotliwość lotów może ulec zwiększeniu w zależności od popytu. Taki scenariusz jest dość prawdopodobny, gdyż mleko jest w Chinach towarem niezwykle poszukiwanym i chętnie kupowanym za granicą. Wielu sąsiadów Chin, na przykład Wietnam, niechętnie sprzedaje im mleko, gdyż olbrzymi eksport obniża podaż tego produktu na lokalnym rynku i winduje lokalne ceny.

- Istnieje olbrzymi zapotrzebowanie na świeże mleko w Chinach i kluczem do obsłużenia tego zapotrzebowania jest posiadanie solidnego partnera z istniejącą siatką połączeń towarowych, infrastrukturą i centrum obsługi w Chinach oraz posiadającego doświadczenie w transporcie świeżych produktów - Qantas wszystko to ma - powiedział dyrektor zarządzający firmy Moon Lake Investments, do której należy VAN Dairy, Sean Shwe.

Firma Moon Lake Investments wybrała Ningbo oraz Pekin jako obszary dystrybucji mleka z planami rozszerzenia dystrybucji na Szahghaj, Hangzhou oraz inne miasta, gdy produkt stanie się rozpoznawalny na rynku.

fot. Aero Icarus, flickr

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a5f25 2016-11-30 21:39   
gość_a5f25 - Profil gość_a5f25
Gdzie mamy nadprodukcję ??? Jak krowy ciężko uświadczyć ??? To mleko z marketu to chyba z proszku a nie prawdziwe.
gość_f225b 2016-11-30 17:18   
gość_f225b - Profil gość_f225b
to moglobyc cos dla nas....mamy taka nad produkcje mleka....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama