×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas przetransportuje… mleko


Już w pierwszej połowie przyszłego roku z Tasmanii do Chin popłynie rzeka mleka. Do transportu tego towaru przygotowują się linie Qantas Freight.


Samolot transportujący tasmańskie mleko wyleci z portu lotniczego Hobart International Airport i wyląduje w mieście Ningbo w Chinach. Dla lotniska w Hobart oznacza to wznowienie międzynarodowych operacji lotniczych.

Linie Qantas Freight będą realizowały kontrakt na transport mleka na rzecz firmy VAN Dairy. Do transportu mleka będzie używany boeing 767-300F wynajęty wraz z załogą od Express Freighters Australia. Każdorazowo na pokładzie transportowanych będzie 50 tys. litrów świeżego mleka.

Początkowo mleko poleci do Chin raz w tygodniu, ale częstotliwość lotów może ulec zwiększeniu w zależności od popytu. Taki scenariusz jest dość prawdopodobny, gdyż mleko jest w Chinach towarem niezwykle poszukiwanym i chętnie kupowanym za granicą. Wielu sąsiadów Chin, na przykład Wietnam, niechętnie sprzedaje im mleko, gdyż olbrzymi eksport obniża podaż tego produktu na lokalnym rynku i winduje lokalne ceny. 

- Istnieje olbrzymi zapotrzebowanie na świeże mleko w Chinach i kluczem do obsłużenia tego zapotrzebowania jest posiadanie solidnego partnera z istniejącą siatką połączeń towarowych, infrastrukturą i centrum obsługi w Chinach oraz posiadającego doświadczenie w transporcie świeżych produktów - Qantas wszystko to ma - powiedział dyrektor zarządzający firmy Moon Lake Investments, do której należy VAN Dairy, Sean Shwe.

Firma Moon Lake Investments wybrała Ningbo oraz Pekin jako obszary dystrybucji mleka z planami rozszerzenia dystrybucji na Szahghaj, Hangzhou oraz inne miasta, gdy produkt stanie się rozpoznawalny na rynku. 

fot. Aero Icarus, flickrReklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie