Airbus zwolni prawie 1,2 tys. osób

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 listopada 2016 06:20
Airbus Group połączy się z dotychczasową spółką-córką Airbus Commercial Aircraft, przeniesie siedzibę główną z Paryża i Monachium do Tuluzy oraz zwolni 1164 osób - wynika z planu restrukturyzacji grupy, opisywanego przez portal Air Transport World.
Reklama

W ramach restrukturyzacji Airbus chce uprościć strukturę grupy i zlikwidować dublujące się pozycje. Koncern uznał, że nie ma potrzeby utrzymywania osobnej spółki-matki grupy, czyli firmy Airbus Group (dawniej EADS). Zostanie ona połączona z największym oddziałem koncernu, czyli spółką Airbus Commercial Aircraft. Produkcja samolotów cywilnych odpowiada za ponad dwie trzecie wszystkich przychodów koncernu.

Zmiana obejmie też przeniesie głównej siedziby koncernu z Monachium i Paryża do Tuluzy, gdzie mieści się siedziba Airbus Commercial Aircraft. Przenosiny obejmą 325 pracowników. Kolejnych 1164 osób zostanie zwolnionych.

Zmiana formalnie ma wejść w życie już od 1 stycznia 2017 r. Proces redukcji liczby zatrudnionych potrwa zapewne nieco dłużej.

Równocześnie Airbus zapowiedział jednak stworzenie 230 miejsc pracy w związku z rozwojem działu innowacji i nowych technologii.

Prezes koncernu pozostanie Tom Enders. Fabrice Bregier, dotychczasowy prezes Airbus Commercial Aircraft, będzie miał teraz tytuł wiceprezesa ds. handlowych, ale nadal będzie osobiście odpowiedzialny za sprzedaż samolotów cywilnych. Oddziały Airbus Helicopters i Airbus Defence & Space będą działać jako spółki-córki.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama