×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT żegna, CSA wita BratysławęW środę (17.05) PLL LOT zamyka swoje rejsy do Bratysławy, w tym samym dniu czeski, narodowy przewoźnik Czech Airlines (CSA) uruchamia pięć nowych, bezpośrednich połączeń ze stolicy Słowacji.

LOT: Niższe niż oczekiwano zainteresowanie

17 maja - równo rok po inauguracji LOT likwiduje połączenie na trasie Warszawa - Bratysława. Rejsy realizowane były najpierw sześć, a ostatnio cztery razy w tygodniu.

- Decyzja o zawieszeniu połączenia została podjęta z powodu niższego, niż oczekiwane, zainteresowania podróżnych tą trasą oraz braku perspektyw na poprawę rentowności tego połączenia - uzasadnia swoją decyzję narodowy przewoźnik.

LOT powrócił w 2010 roku na trasę do Bratysławy po sześcioletniej przerwie. Pierwszy rozkładowy rejs na lotnisko Stefanika w barwach polskiego przewoźnika miał miejsce w 1993 roku. W 2004 rejsy uznano za nieekonomiczne.Według statystyk w 2009 roku z usług LOT-u skorzystało 10 tysięcy Słowaków, o 43 procent więcej niż rok wcześniej. Ponad 60 procent słowackich podróżnych kontynuowało podróż do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Te liczby zadecydowały o powrocie LOT-u do Bratysławy.

CSA: Duży potencjał

Również 17 maja CSA uruchamiają sprzedaż biletów na bezpośrednie połączenia z Bratysławy do Amsterdamu, Barcelony, Brukseli, Larnaki, Paryża i Rzymu. Loty rozpoczną się już w czerwcu br.

Czeski przewoźnik zapowiedział 24 rejsy tygodniowo. Loty wykonywane będą samolotem Boeing 737-500.

Obecnie CSA operuje trzy razy dziennie z Bratysławy do Pragi.
Czesi w słowackiej stolicy widzą duży, niewykorzystany potencjał, który chcą zagospodarować.- Wpływ na naszą decyzję o otwarciu bezpośrednich lotów ze stolicy Słowacji miał fakt, że bardzo dużo Słowaków korzysta z naszych połączeń przez Pragę - mówi Jiří Marek, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Czech Airlines. - Kolejnym czynnikiem jest brak bezpośrednich połączeń do głównych portów lotniczych w Brukseli, Paryża czy Barcelony, oraz całkowity brak rejsów do Amsterdamu i Larnaki - dodaje.

CSA latać będzie z Bratysławy do Barcelony (BCN) i Brukseli (BRU) - dwa razy w tygodniu, do Larnaki (LCA) trzy razy w tygodniu, do Amsterdamu (AMS) cztery razy w tygodniu, do  Rzymu Fiumicino (FCO) pięć razy w tygodniu oraz codziennie do Paryża (CDG).

Paweł Cybulakgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie