Aircalin zamawia kolejne airbusy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 listopada 2016 06:45
Linia Aircalin z Nowej Kaledonii, francuskiego terytorium zamorskiego na Pacyfiku, zamówiła dwa airbusy A320neo i dwa szerokokadłubowe A330-900neo.
Reklama

Na razie przewoźnik nie wybrał dostawcy silników do samolotów, nie podjął też decyzji co do konfiguracji pokładu. Airbusy A320neo zostaną wykorzystane do obsługi istniejących tras do Australii, Nowej Zelandii i na inne wyspy na Pacyfiku. Z kolei dzięki airbusom A330neo przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę lotów do Japonii oraz uruchomić nowe trasy dalekodystansowe - prawdopodobnie do Chin.


Przedstawiciele przewoźnika i władz Nowej Kaledonii zaznaczyli, że dzięki nowym samolotom z jednej strony poprawi się rentowność Aircalin, a z drugiej - wzrośnie liczba turystów docierających na archipelag. Władze terytorium liczą na rozwój turystyki, która na razie jest uważana za niewykorzystaną szansę gospodarki.

Nowe samoloty zastąpią we flocie przewoźnika te same modele starszej generacji. Linia Aircalin korzysta obecnie z dwóch airbusów A320 i dwóch A330-200.

fot. Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama