×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aircalin zamawia kolejne airbusy


Linia Aircalin z Nowej Kaledonii, francuskiego terytorium zamorskiego na Pacyfiku, zamówiła dwa airbusy A320neo i dwa szerokokadłubowe A330-900neo.Na razie przewoźnik nie wybrał dostawcy silników do samolotów, nie podjął też decyzji co do konfiguracji pokładu. Airbusy A320neo zostaną wykorzystane do obsługi istniejących tras do Australii, Nowej Zelandii i na inne wyspy na Pacyfiku. Z kolei dzięki airbusom A330neo przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę lotów do Japonii oraz uruchomić nowe trasy dalekodystansowe - prawdopodobnie do Chin.


Przedstawiciele przewoźnika i władz Nowej Kaledonii zaznaczyli, że dzięki nowym samolotom z jednej strony poprawi się rentowność Aircalin, a z drugiej - wzrośnie liczba turystów docierających na archipelag. Władze terytorium liczą na rozwój turystyki, która na razie jest uważana za niewykorzystaną szansę gospodarki. 

Nowe samoloty zastąpią we flocie przewoźnika te same modele starszej generacji. Linia Aircalin korzysta obecnie z dwóch airbusów A320 i dwóch A330-200.

fot. Airbusgość_f412e - Profil
gość_f412e
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie