×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa lotnicza w Kolumbii


Samolot przewożący na pokładzie 81 osób, w tym brazylijską drużynę piłkarską, rozbił się przy podchodzeniu do lądowania w mieście Medellin w Kolumbii, poinformowały lokalne władze.Wciąż nie jest jasne, czy ktoś z osób na pokładzie przeżył katastrofę. Niektóre źródła podają informacje o ocalałych pasażerach. 

Wyczarterowany samolot typu British Aerospace BAe146 należący do LAMIA Bolivia, leciał z Boliwii i przewoził członków drużyny piłkarskiej Chapecoense, poinformowały władze lotniska.  Piłkarze mieli brać udział w finale Copa Sudamericana w meczu przeciwko drużynie Atletico Nacional z Medellin.

Raporty mówią, że samolot z 72 pasażerami i dziewięcioma członkami załogi rozbił się w terenie górskim niedaleko miasta tuż przez północą czasu lokalnego. 


AKTUALIZACJA 29.11.2016, godz. 17:10

Katastrofę przeżyło 5 osób - dwóch piłkarzy, jeden z dziennikarzy towarzyszących drużynie, stewardessa oraz pracownik techniczny samolotu. Szósta osoba - bramkarz Danilo - zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Według portalu TVN24, samolot rozbił się niedaleko Medellin w trudnym, górskim terenie. Akcję ratunkową wstrzymano po kilku godzinach ze względu na silne opady deszczu. Załoga miała zgłaszać usterki w systemach elektrycznych na krótko przed zniknięciem z radarów.

Samolot BAe 146 (Avro RJ85) wykonywał czarterowy rejs z São Paulo do Medellin z międzylądowaniem w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. Maszyna, która uległa katastrofie miała nr rejestracyjne CP-2933, a pierwszy lot odbyła w marcu 1999 r.  Początkowo wchodziła w skład floty Mesaba Airlines (USA), potem - CityJet (wykonując rejsy m. in. dla Air France). Od 2013 r. pełniła służbę w linii Lamia. Pokład skonfigurowany był dla 95 pasażerów w jednej klasie podróży.

fot. Andres Felipe Arcos, Twitter

Tomasz Śniedziewski, Mirosław Pachowiczgość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie