×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: Nowa część terminalu w Bydgoszczy


W październiku lotnisko w Bydgoszczy otworzyło nową część terminalu pasażerskiego. Pojawił się nowoczesny, duży sklep wolnocłowy, kawiarnia, duże lobby z widokiem na pas startowy oraz niewielki salonik biznesowy.


Otwarcie nowej przestrzeni pasażerskiej obyło się z wielką fetą. Obecni byli przedstawiciele województwa i miasta Bydgoszcz, gminy Białe Błota czy Związku Regionalnych Portów Lotniczych. 

Dodatkowa część przeznaczona dla wszystkich korzystających z bydgoskiego portu podróżnych mieści się na piętrze budynku. Dzięki niej hala odlotów powiększyła się o prawie 1000 m kw. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa można udać się tam korzystając z ruchomych schodów. 


Nowością jest duży sklep Baltony. Ma on ok. 150 m kw. powierzchni. Prowadzą do niego dwa wejścia: od strony schodów i od strony lobby. Nie jest to jednak typowy sklep typu "walk-through", układ przejść pozwala go bowiem ominąć.Na lotnisku im. I. J. Paderewskiego był jeszcze jeden sklep tej marki w strefie Schengen na parterze. Przeznaczony on został do rozbiórki, dzięki czemu powiększy się ta część terminalu. 

- Uwolniona powierzchnia umożliwi ustawienie nowej kabiny dla palących. Z kolei sklep Baltona w strefie non-Schengen pozostanie bez zmian - mówi Artur Niedźwiedzki z biura prasowego portu lotniczego w Bydgoszczy.

Nowa część na pierwszym piętrze to także bardzo ładnie urządzone lobby. Znajduje się tutaj niewielka kawiarnia So! Coffee, w której można kupić przekąski, napoje ciepłe i zimne, kanapki i ciastka. Bardzo ładnie zaaranżowano tutaj przestrzeń - dzięki dużej liczbie elementów w kolorach ziemi panuje ciepła i przyjazna atmosfera. Ustawiono także wiele stolików, krzeseł i sof. Pasażerowie mogą więc nie tylko odpocząć czy coś zjeść, ale także nasycić się widokiem na pas startowy i płytę postojową.Urządzono także nowy salonik VIP. Może on pomieścić do 14 osób, dla których przygotowano specjalne menu, napoje (zarówno nisko- jak i bezalkoholowe), przekąski i świeże owoce. 


Pomyślano także o najmłodszych pasażerach. Dla nich stworzono niewielki, ale niezwykle kolorowy kącik zabaw. 


To jednak nie koniec inwestycji w terminal pasażerski w Bydgoszczy.

W najbliższym czasie będziemy pracować nad dodatkowym powiększeniem hali odlotów non-Shengen poprzez zagospodarowanie powierzchni po starym salonie VIP - zapowiada Niedźwiedzki.

fot. Mirosław Pachowiczgość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie