Fotorelacja: Nowa część terminalu w Bydgoszczy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 listopada 2016 07:30
12 komentarzy
W październiku lotnisko w Bydgoszczy otworzyło nową część terminalu pasażerskiego. Pojawił się nowoczesny, duży sklep wolnocłowy, kawiarnia, duże lobby z widokiem na pas startowy oraz niewielki salonik biznesowy.
Reklama

Otwarcie nowej przestrzeni pasażerskiej obyło się z wielką fetą. Obecni byli przedstawiciele województwa i miasta Bydgoszcz, gminy Białe Błota czy Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Dodatkowa część przeznaczona dla wszystkich korzystających z bydgoskiego portu podróżnych mieści się na piętrze budynku. Dzięki niej hala odlotów powiększyła się o prawie 1000 m kw. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa można udać się tam korzystając z ruchomych schodów.


Nowością jest duży sklep Baltony. Ma on ok. 150 m kw. powierzchni. Prowadzą do niego dwa wejścia: od strony schodów i od strony lobby. Nie jest to jednak typowy sklep typu "walk-through", układ przejść pozwala go bowiem ominąć.Na lotnisku im. I. J. Paderewskiego był jeszcze jeden sklep tej marki w strefie Schengen na parterze. Przeznaczony on został do rozbiórki, dzięki czemu powiększy się ta część terminalu.

- Uwolniona powierzchnia umożliwi ustawienie nowej kabiny dla palących. Z kolei sklep Baltona w strefie non-Schengen pozostanie bez zmian - mówi Artur Niedźwiedzki z biura prasowego portu lotniczego w Bydgoszczy.

Nowa część na pierwszym piętrze to także bardzo ładnie urządzone lobby. Znajduje się tutaj niewielka kawiarnia So! Coffee, w której można kupić przekąski, napoje ciepłe i zimne, kanapki i ciastka. Bardzo ładnie zaaranżowano tutaj przestrzeń - dzięki dużej liczbie elementów w kolorach ziemi panuje ciepła i przyjazna atmosfera. Ustawiono także wiele stolików, krzeseł i sof. Pasażerowie mogą więc nie tylko odpocząć czy coś zjeść, ale także nasycić się widokiem na pas startowy i płytę postojową.Urządzono także nowy salonik VIP. Może on pomieścić do 14 osób, dla których przygotowano specjalne menu, napoje (zarówno nisko- jak i bezalkoholowe), przekąski i świeże owoce.


Pomyślano także o najmłodszych pasażerach. Dla nich stworzono niewielki, ale niezwykle kolorowy kącik zabaw.


To jednak nie koniec inwestycji w terminal pasażerski w Bydgoszczy.

- W najbliższym czasie będziemy pracować nad dodatkowym powiększeniem hali odlotów non-Shengen poprzez zagospodarowanie powierzchni po starym salonie VIP - zapowiada Niedźwiedzki.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2016-12-02 10:51   
marcowy - Profil marcowy
haha..z tą Chorwacją prawie zawału dostałem w tym roku. Leciałem do Zagrzebia z Wawy, wchodzę kulturalnie na lotnisko i zaczynam iść do bramki. W pewnym momencie zauważyłem że mój gejt jest za kontrolą paszportową... a ja mam tylko dowód :)))
gość_16fea 2016-11-30 13:31   
gość_16fea - Profil gość_16fea
lysy - Uważam że masz rację. Jeśli piszesz o czarterach na sezon 2017 to od 1 stycznia zarówno Bułgaria jak i Chorwacja będą już w strefie Schengen.
lysypiotr76 2016-11-30 13:27   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
jsg- Zgadza się. Zwracam honor.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama