Rozszerzone umowy code-share grupy AF-KLM

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 listopada 2016 08:23
Linie z grupy AF-KLM rozszerzyły w ostatnim czasie zakres umów code-share. Nowe porozumienia zostały zawarte m.in. z China Eastern Airlines, Air Mauritius czy Jet Airways.
Reklama

Znacząco została rozszerzona umowa code-share między Air France i KLM-em a China Eastern Airlines. Od 30 października br. kody chińskiego przewoźnika (MU) pojawiają się na następujących lotach:
 • obsługiwanych przez Air France z Paryża CDG do Bolonii, Florencji, Marsylii i Wiednia;
 • obsługiwanych przez KLM z Amsterdamu do Berlina-Tegel, Hamburga i Stuttgartu.
W zamian azjatycki partner umieszcza oznaczenia francuskiej linii na lotach z Szanghaju-Pudong do Changshy, Nankinu i Ningbo.


Z kolei holenderski przewoźnik może teraz umieszczać swoje numery na lotach China Southern Airlines z Kantonu (Guangzhou) do:
 • Adelaide - od 12 grudnia br.;
 • Christchurch - od połowy listopada br.
Od 9 stycznia 2017 r. ulegnie rozszerzeniu umowa code-share między KLM-em a China Airlines. Przewoźnik z Tajwanu wprowadzi swoje oznaczenia (CI) na lotach obsługiwanych przez europejskiego partnera z Amsterdamu do Barcelony, Madrytu i Paryża CDG. W zamian holenderska linia będzie mogła oznaczyć swoimi numerami (KL) loty z Tajpej-Taoyuan do Pusan, Miyazaki, Nagoi, Shizuoki, Takamatsu.

Mocno zwiększono także liczbę połączeń code-share między liniami z grupy AF-KLM a indyjskimi Jet Airways. Od 30 października kody ostatniej z wymienionych linii (9W) pojawiają się na następujących trasach:
 • obsługiwanych przez Air France z Paryża CDG do Montrealu, Toronto i Vancouver;
 • obsługiwanych przez KLM z Amsterdamu do Atlanty i Miami.
Dodatkowo jeszcze, 14 listopada br. wprowadzone zostały numery azjatyckiego partnera na kolejne loty transatlantyckie francuskiego narodowego przewoźnika z Paryż CDG (do Atlanty, Bostonu, Chicago O'Hare, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku JFK, San Francisco i Waszyngtonu-Dulles).

Duże rozszerzenie objęło także umowę z AeroMexico, którego kody (AM) pojawiają się na następujących trasach europejskich partnerów:
 • KLM - od 10 października br. na lotach z Amsterdamu do Berlina-Tegel, Bremy, Frankfurtu, Hanoweru, Monachium, Norymbergi, Oslo-Gardermoen, Stuttgartu;
 • Air France - od 14 listopada br. na lotach z Paryża CDG do Berlina-Tegel, Hamburga, Hanoweru, Monachium, Norymbergi, Stuttgartu.

Osobne umowy zostały zawarte także między poszczególnymi liniami z grupy. I tak wachlarz połączeń o współdzielonych kodach KLM-u rozszerzył się o kolejne:
 • z Oman Air - od 30 października br. oznaczenia tego przewoźnika (WY) pojawiają się na trasach z Amsterdamu Frankfurtu, Londyn-Heathrow, Monachium, Paryża CDG, Zurychu;
 • z Aerofłotem - od 30 października br. oznaczenia holenderskiej linii pojawiają się na trasach krajowych rosyjskiego partnera z Moskwy-Szeremietiewa do Kemerowa, Orenburga, Stawropola, Tomska i Woroneżu.
Z kolei Air France porozumiał się z:
 • Air Mauritius - od 3 października br. oznaczenia tego przewoźnika (MK) pojawiają się na trasach z Paryża CDG do Berlina-Tegel, Bremy, Hamburga, Hanoweru, Norymbergi i Stuttgartu;
 • AtlasGlobal - przewoźnicy wprowadzili nawzajem swoje kody na wszystkich lotach między Paryżem CDG a Stambułem-Atatürk.
fot. Dominik Sipinski, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama