LOT z rekordowym wynikiem

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 listopada 2016 16:27
29 komentarzy
LOT przewiózł na pokładach swoich samolotów 5 mln pasażerów od początku 2016 r. Ten niezwykły wynik to rekord w historii przewoźnika i efekt intensywnego rozwoju przewoźnika – tylko w tym roku LOT uruchomił 23 nowe połączenia.
Reklama

Z okazji przewiezienia 5 milionów pasażerów czekają specjalne podziękowania od całego zespołu LOT-u. Rok 2016 nie dobiegł jeszcze końca, a polski przewoźnik już pobił rekord swojej 87-letniej historii odnotowując aż 5 milionów pasażerów, którzy wybrali LOT tylko w ciągu 11 miesięcy tego roku. Tak liczna obecność pasażerów na pokładach samolotów LOT-u to efekt rozwoju przewoźnika i otworzonych w tym roku blisko 23 nowych połączeń, w tym bezpośrednich rejsów dalekiego zasięgu - do Tokio i Seulu.

W związku z tym wydarzeniem, przewoźnik postanowił w specjalny sposób podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek podróżowali z LOT-em.

- Cieszmy się, że pasażerowie doceniają to, jak dynamicznie się zmieniamy. A to właśnie dla nich otwieramy nowe połączenia, modernizujemy flotę i ulepszamy produkt tak, aby podróż z nami mogła zawsze przebiegać przyjemnie i bezstresowo. Dlatego chcielibyśmy dzisiaj podziękować wszystkim, którzy wybrali nas w tym roku i sprawili, że pobiliśmy ten niezwykły rekord. Obiecujemy, że to nie koniec. Nasz dalszy rozwój ma sprawić, że już za niespełna pięć lat naszych pasażerów będzie nie pięć, a dziesięć milionów rocznie – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Z okazji przewiezienia 5-ciu milionów pasażerów, LOT postanowił w wyjątkowy sposób podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek wybrali podróż z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Od dziś pasażerowie będą mogli usłyszeć podziękowania bezpośrednio od załogi samolotów. Ponadto na oficjalnym profilu na Facebooku, umieszczony został filmik, w którym pracownicy LOT dziękują pasażerom za tak liczną obecność na pokładach samolotów.

W oficjalnych kanałach social media LOT-u ogłoszony został konkurs powiązany z kampanią pod hasłem #THANKSaLOT, której elementy będzie można oglądać w tym tygodniu na Lotnisku Chopina. Do końca roku liczba pasażerów, którzy wybrali podróż z LOT-em dojdzie do około 5,5 mln, czyli tyle, ile zakłada przyjęta w tym roku strategia rentownego wzrostu.

Od 2017 r., LOT planuje dalszy intensywny rozwój – w kwietniu przewoźnik wystartuje do kolejnych miast w USA – do Newark i Los Angeles. W sezonie letnim, do floty przewoźnika dołączą pierwsze B737-800 NG, a w kolejnych miesiącach LOT otrzyma również najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe Boeinga - B737 MAX 8. W połowie roku flota przewoźnika zostanie powiększona również o 2 zupełnie nowe boeingi 787-8 Dreamliner.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6c371 2016-12-05 09:38   
gość_6c371 - Profil gość_6c371
gość_73bae: Nieudacznicy? Czyli Air France jedna z najwiekszych linii lotniczych na świecie które miało 3 loty dziennie do KTW to za mało? Rozumiem że Ślązacy chcieli by mieć połączenie co 30 min z Paryżem by spełnić ich wymagania ;) Ilość mieszkańców nie przekłada się na ilość obsłużonych pasażerów, bo składowych jest więcej biznes/turystyka/mieszkańcy/mobilność. Bo jeśli było by inaczej to lotniska w Pakistanie czy Bangladeszu były by w pierwszej 10 największych hubów lotniczych na świecie.
gość_73bae 2016-12-04 14:52   
gość_73bae - Profil gość_73bae
do gość_39f7d czemu GERMANWINGS przenosi się do KRK - wyjaśniam - to najbardziej spóźnialski samolot jaki latał do KTW poza tym godziny połączeń niczemu nie służyły tak więć lud ślaska wypiął się na tego bankruta i korzystał z połączenia WIZZ do DTM jako alternatywa i choć niejednokrotnie ceny biletu w WIZZ były wyższe to w tej opcjo GERMANWINGS ludzie podziękowali stąd szukając miejsca przenosi się do czasu bankructwa do KRK. nieudacznicy w biznesie nie zaznają miejsca to samo dotyczyło Air France i SAS, które godziny lotów nie dostosowały do ewentualnych dalszych przesiadek. Oddali rękawicę LH, która miała wyłączność na latanie z KTW w tamtym czasie, teraz już tez się im ucięło więc ucekają do KRK stopniowo ograniczając liczbę miejsc z KTW na rzecz 2 rotacji LOT, wszak są w aliansie a to polityka! Głupiec tylko twierdzi, że w jednym mieście jakim jest KRK jest większy potencjał niż w aglomeracji kilkunastu parotysięcznych miast w promieniu 100 km od lotniska. Trzeba tylko stworzyć możliwośc latania do KTW bez ograniczeń typu umowy handlowe w Turkish itd i tp a rynek sam zweryfikuje, nie zaś niedorzeczne komentarze specjalistów tego portalu. Ekonomia z poltyką nigdy nie idą w parze w KTW jest ekonomia a w KRK polityka.
gość_8f514 2016-12-01 20:09   
gość_8f514 - Profil gość_8f514
gość_39f7d: Sam sobie odpowiedziałeś na temat potencjału Pyrzowic. Lufthansa przez wiele lat latała (po za WAWą) tylko do Katowic. Ba nawet mieli miejskie biuro sprzedaży. Ale gdy rozpoczęli loty do Krakowa okazało się że w Balicach dla nich jest znacznie lepszy biznes niż w Pyrzowicach. Prześledź statystyki jak ruch LH przesuwał się z KTW do KRK. Dziś LH odprawia dwa razy więcej paxów w KRK niż KTW a przepaść rośnie. I tutaj nie ma polityki tylko biznes. Niedawno firma powiązana z Lufthansą czyli Eurowings przenosi się z KTW do KRK. Katowice to królestwo taniego Wizza, wiec tradycyjne linie lub droższe LCC nie mają szans na zadawalające zyski. Ciekawe jak długo Transavia wytrzyma?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama