Spędź noc w silniku JumboJeta

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 listopada 2016 10:00
Noc spędzona w silniku bądź w kabinie boeinga 747 - brzmi ciekawie? Jeśli tak, to zapraszamy do hostelu Jumbo Stay przy lotnisku w Sztokholmie, jednego z najoryginalniej urządzonych hosteli na świecie. 
Reklama

Ten nietypowy hostel funkcjonuje od połowy stycznia 2009 r. Jumbo Stay został urządzony w przebudowanym boeingu 747-212B z 1976 r. Pierwszym użytkownikiem tego Jumbo Jeta były linie Singapore Airlines. Później samolot latał także w barwach Pan American World Airways. Ostatnie lata spędził w szwedzkiej linia Transjet, która zbankrutowała w 2002 r.


Hostel oferuje 33 pokoje oraz posiada łącznie 76 łóżek. W pokojach znajduje się od jednego do czterech łóżek. Każdy z nich posiada dostęp do współdzielonych łazienek z prysznicem i toalet. Wyjątek stanowią Cockpit suite oraz Black Box suite, które posiadają indywidualne łazienki z toaletą i prysznicem. Ponadto wszystkie pokoje są wyposażone w telewizory z płaskim ekranem oraz Wi-Fi.


Ceny za nocleg w hostelu zaczynają się od 350 koron (ok. 203 zł) za noc we współdzielonym czteroosobowym pokoju z łazienką i toaletą na korytarzu. Jednoosobowy pokój z WC kosztuje 800 koron za noc (ok. 360 zł). Najdroższy apartament mieszczący się w kokpicie to wydatek 1850 koron za noc za osobę (ok. 834 zł). Na szczególną uwagę zasługują także pokoje urządzone w silniku oraz w luku na podwozie.


Oprócz tego w samolocie urządzono bar, w którym można kupić śniadania, kawę, ciasta, lody, kanapki i posiłki na ciepło. Hostel przygotowuje śniadania, obiady oraz kolacje dla gości, które są podawane w godzinach dostosowanych do pór wymeldowania i zameldowania. Na pokładzie znajduje się także niewielka salka konferencyjna oraz taras widokowy na skrzydle samolotu.Samolot został nazwany Liv na cześć córki właściciela. Boeing 747 na stałe stacjonuje w pobliżu lotnisko Arlanda w Sztokholmie. Hostel oferuje darmowy parking pod samolotem oraz darmowy transfer z terminali pobliskiego portu. Do obiektu można dostać się także na piechotę - spacer nie powinien zająć więcej niż 15 minut.

Rezerwacja noclegu odbywa się poprzez stronę internetową.


fot. Jumbo Stay
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama