Small Planet chce zwiększać sprzedaż indywidualną

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 grudnia 2016 07:40
W kolejnych latach chcemy zwiększać udział sprzedaży bezpośrednio do indywidualnych turystów - zapowiada w rozmowie z Pasazer.com Jarosław Jeschke, prezes Small Planet Airlines.
Reklama

Wywodzący się z Litwy, a teraz działający głównie w Polsce przewoźnik czarterowy w tym roku po raz pierwszy umożliwił pasażerom zakup samego biletu bez pakietu wakacyjnego. Jednak ta działalność stanowiła niewielką część całej sprzedaży firmy.

- Obejmował on do 5 proc. oferowanych przez nas miejsc. W wyjątkowych przypadkach do sprzedaży bezpośredniej trafiało do 20 miejsc w samolocie, czyli ok. 10 proc. miejsc. Na pewno chcielibyśmy, aby ta proporcja nieco wzrosła na korzyść sprzedaży bezpośrednio do indywidualnych klientów, bo to zwiększy naszą elastyczność. Otwarcie się na klienta bezpośredniego wiąże się właśnie z tą strategią - zapowiada Jarosław Jeschke, prezes Small Planet Airlines, w rozmowie z Pasazer.com.

Sprzedaż biletów bezpośrednio do turystów, czyli w modelu B2C, ma zwiększyć możliwości reakcji linii na niepewną sytuację na rynku turystycznym. M.in. z uwagi na sytuację geopolityczną touroperatorzy często dokonują zmian w zapotrzebowaniu na loty, co jest wyzwaniem operacyjnym i organizacyjnym dla Small Planet Airlines. Turyści natomiast coraz częściej kupują pakiety wakacyjne z niewielkim, nawet mniej niż dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Dzięki wzrostowi sprzedaży w modelu B2C Small Planet Airlines liczy, że uda się zabezpieczyć przed wahaniami popytu ze strony touroperatorów.

- Pracujemy nad wprowadzeniem naszych biletów do popularnych systemów rezerwacyjnych i globalnych systemów dystrybucji (GDS) - zapowiada Jeschke.

Linia oferuje obecnie w sprzedaży loty na sezon letni 2017 r. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania i Wrocławia do Bułgarii, Grecji i Hiszpanii.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama