W Mekce ruszy największy hotel świata

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 listopada 2016 08:15
1 komentarz
W Mekce w Arabii Saudyjskiej już wkrótce zostanie ukończony największy hotel na świecie. Hotel Abraj Kudaj będzie posiadać ponad 10 tys. pokoi hotelowych.
Reklama

Ten największy obiekt hotelarski na świecie ma powierzchnię całkowitą liczącą 1,4 mln mkw. Budowla składa się z dwunastu 44-piętrowych wież. Hotel Abraj Kudaj będzie oferować pokoje w pięcio- i czterogwiazdkowym standardzie.


W dwóch wieżach będą się miesić pokoje odpowiadające standardowi pięciu gwiazdek, w pozostałych pokoje będą w czterogwiazdkowym standardzie. Najwyższe piętra będą oddane do wyłącznej dyspozycji dla członków rządzącej rodziny królewskiej.


Na szczytach wież przewidziano cztery lądowiska dla helikopterów. Oprócz tego w kompleksie będzie się mieścić także 70 restauracji, centra konferencyjne, sale balowe, luksusowe butiki itp.


Otwarcie kompleksu zaplanowano na pierwszą połowę 2017 r. Właścicielem Abraj Kudai jest Ministerstwo Finansów Arabii Saudyjskiej. Budowa była do niedawna realizowana przez największą firmę budowlaną w kraju - Arabia Binladin Group. We wrześniu 2015 r. jeden z dźwigów tego konsorcjum przewrócił się, w wyniku czego zginęło 107 osób, a setki innych zostały ranne. Kontrakt z firmą zerwano, a kontynuje ją inna - Dar Al-Hanasah.


Hotel Abraj Kudaj jest położony 2 km od Wielkiego Meczetu w Mekce. Jego budowa kosztowała ponad 3,5 mld dolarów.

fot. Abraj Kudaj
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ccb86 2016-11-27 12:23   
gość_ccb86 - Profil gość_ccb86
Jakby to powiedział Siara z Kilerów "Mają rozmach skur..." :D Szacunek za budowle bo naprawdę robi ogromne wrażenie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama