×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mniej pasażerów w Rzymie


Lotniska Fiumicino i Ciampino w stolicy Włoch odprawiły w październiku łącznie 4,16 mln pasażerów - o 1,1 proc. mniej niż rok temu. Spadek wynika przede wszystkim z niższego popytu na przewozy krajowe.


Z tras krajowych w październiku skorzystało 1,08 mln osób, czyli o 4,6 proc. mniej niż przed rokiem. Z kolei z połączeń zagranicznych skorzystało 3,08 mln pasażerów - o 0,2 proc. więcej niż 12 miesięcy temu. W tej drugiej grupie wzrost napędziły trasy poza Unię. W obrębie wspólnoty podróżowało 2,1 mln osób (spadek 2,1 proc.), a poza Unię - 977 tys. (wzrost o 5,4 proc.).

Masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 18,6 proc. do 17,6 tys. ton, a liczba operacji lotniczych zmalała o 4 proc. do 30,7 tys. 

Na lotnisku Fiumicino ruch wzrósł o 5,4 proc. do 3,93 mln pasażerów, dzięki wzrostowi liczby podróżnych na trasach międzynarodowych aż o 8 proc. do 2,85 mln. 

Z kolei port lotniczy Ciampino zanotował spadek aż o 51,1 proc. do 237 tys. podróżnych. To efekt niemal całkowitej likwidacji połączeń krajowych (spadek o 84,4 proc. do 8 tys. pasażerów) i niemal 50-proc. spadku na połączeniach międzynarodowych. 


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie