×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Odwołane loty Lufthansy


Linia Lufthansa odwołała dziś (23.11) niemal 900 spośród zaplanowanych 3000 lotów, w tym 51 rejsów dalekodystansowych. To efekt strajku pilotów ze związku Vereinigung Cockpit. Utrudnienia potrwają do jutra.Według przewoźnika utrudnieniami dotkniętych zostanie ok. 100 tys. pasażerów. Strajk potrwa dwie doby, choć pierwotnie związkowcy planowali protestować przez 24 godziny. Jego skutki mogą być odczuwalne przez kolejne dni. Protest nie obejmie lotów obsługiwanych przez inne spółki z grupy Lufthansa, w tym przez Eurowings. Nie powinien też powodować utrudnień w rejsach obsługiwanych z hubów w Wiedniu i Zurychu.

Piloci domagają się podwyżki płac o 22 proc. rozłożonej na pięć lat. Związek odrzucił złożoną przez Lufthansę propozycję rozmów za pośrednictwem mediatora.

Utrudnienia dotkną także pasażerów w Polsce. Odwołane zostały wszystkie dzisiejsze połączenia Lufthansy z Warszawy oraz część z Krakowa (z wyjątkiem dwóch lotów do Frankfurtu) i Poznania (poranne połączenie do Monachium). Rejsy z Gdańska, Bydgoszczy, Katowic, Wrocławia i Rzeszowa mają odbyć się zgodnie z planem. 

Informację o statusie rejsu można sprawdzić na stronie przewoźnika.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie