×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japonia: Duty free także dla pasażerów przylatujących


Od kwietnia 2017 r. lotniska w Japonii będą mogły utworzyć strefy zakupów duty free także dla pasażerów przylatujących. Nowe rozwiązanie ma zachęcić turystów do wydawania pieniędzy na lotniskach.W tej chwili w Japonii sklepy duty free zlokalizowane są jedynie w strefie odlotów. Jednak wkrótce Kraj Kwitnącej Wiśni pójdzie za przykładem coraz liczniejszej grupy krajów, które oferują możliwość zakupów bezcłowych także dla pasażerów przylatujących i wprowadzi podobne rozwiązanie. 

Wprowadzenie sklepów duty free do strefy przylotów jest częścią rządowego planu reform systemu podatkowego, który zakłada także między innymi odstąpienie od preferencyjnego traktowania pięciu krajów, reprezentujących rynki rozwijające się: Chin, Brazylii, Meksyku, Tajlandii oraz Malezji. Po zmianach towary z tych krajów będą podlegały tym samym taryfom importowym, którym podlegają towary z innych krajów. 

gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie