×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Balice współpracują przy akceleratorze startupów


Polaka Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła powstanie w Polsce 10 akceleratorów startupów. Jeden z nich powstanie w Krakowie i będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z Kraków Airport oraz EC Grupą. 


Akcelerator - czyli program wsparcia dla młodych firm technologicznych - rozpocznie działalność na początku 2017 r. Firmy przyjęte do akceleratora zostaną objęte trzymiesięcznym programem wsparcia, które przewiduje pracę z doświadczonymi mentorami, ekspertami branżowymi oraz trenerami biznesu. Celem akceleratora jest przyspieszenie rozwoju młodych, technologicznych firm i wypracowanie nowej, dynamicznej ścieżki ich rozwoju. Istotną częścią programu jest także przekazanie wybranym firmom bezzwrotnej dotacji wynoszącej maksymalnie 200 tys. zł.

Krakowski akcelerator będzie wspierał firmy zajmujące się innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu. Do programu będą przyjmowane firmy z całej Polski. 

Zależy nam na tym, by beneficjentami programu były nie tylko startupy, lecz także firmy przemysłowe, które będą wykorzystywały wypracowane w ramach akceleratora innowacyjne rozwiązania. Zamierzamy poświęcić wiele uwagi budowaniu platform współpracy pomiędzy tymi dwoma środowiskami - mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego. 

Sukces akceleratora gwarantuje udział w programie dojrzałych i doświadczonych, małopolskich firm. EC Grupa to jedna z najbardziej dynamicznie i wielokierunkowo rozwijających się firm inżynierskich w Polsce. Zajmuje się badaniami i rozwojem oraz dostarczaniem rozwiązań dla różnych branż przemysłowych. Partnerem strategicznym jest także Kraków Airport. Lotnisko jest skomplikowanym organizmem. Można tu testować i wdrażać innowacyjne pomysły: od sensorów, monitoringu, technologii wspomagających obsługę klientów, aż po zaawansowane systemy wspomagające procesy biznesowe. 

Mamy nadzieję, że zaplecze infrastrukturalne KPT oraz doświadczenie krakowskiego lotniska zaowocują w przyszłości innowacyjnymi rozwiązaniami, z których będą mogli korzystać m.in. pasażerowie. Lotniska rywalizując o przewoźników i pasażerów, koncentrują się na ciągłym podnoszeniu jakości świadczonych usług. Kraków Airport jest niekwestionowanym liderem wśród krajowych portów regionalnych. Czas by oprócz inwestycji infrastrukturalnych skoncentrować się na nowych technologiach - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nabór do programu ruszy wiosną 2017 r.gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie