Transatlantyki z Rzeszowa bardzo prawdopodobne

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 listopada 2016 17:29
43 komentarzy
Po przywróceniu rejsów LOT-u z Krakowa do Chicago, następne w kolejce jest połączenie z Rzeszowa do Newark. Według źródeł Pasazer.com w linii, jego uruchomienie jest bardzo prawdopodobne.
Reklama
Rejsy z Rzeszowa do Newark, podobnie jak wznawiane od lipca 2017 r. loty z Krakowa do Chicago, są przeznaczone przede wszystkim dla członków Polonii i ich krewnych w Polsce.

- Te dwie trasy to jedyne połączenia dalekodystansowe spoza Warszawy, w przypadku których analizy pozwalają spodziewać się rentowności - podkreśla nasz informator w spółce.

Na razie żadne decyzje co do wznowienia lotów z Rzeszowa do Newark nie zapadły - wciąż trwają analizy. Jednak dotychczasowe wyniki badań rynku skłaniają linię do podjęcia takiej decyzji. Rejsy ruszyłyby zapewne, podobnie jak połączenie Kraków-Chicago, w najbliższym sezonie letnim. Będą obsługiwane boeingami 787 Dreamliner.

Nie wiadomo, jak często mogłyby być obsługiwane loty, ale prawdopodobnie będzie to tylko raz w tygodniu, podobnie jak w przypadku Kraków-Chicago. LOT uważa, że przy tak małej częstotliwości rejsów nie będzie kanibalizował własnego ruchu przez Warszawę, a raczej odbierał pasażerów innym przewoźnikom.

PLL LOT przez trzy lata obsługiwał sezonowe połączenie ze stolicy Podkarpacia do Nowego Jorku (JFK) wymiennie z Newark (EWR). Od 2009 r. władze lotniska zabiegają o ponowne uruchomienie lotów do USA, jak dotąd bezskutecznie. M.in. pod kątem ewentualnych lotów do Stanów podczas rozbudowy terminala w Rzeszowie przy wyjściu do samolotów w strefie non-Schengen zamontowany został rękaw.

LOT we wrześniu ogłosił powrót do Newark - na razie oficjalnie jedynie z Warszawy. Połączenia na to podnowojorskie lotnisko mają wystartować w kwietniu i na początku będą obsługiwane wynajętymi boeingami 767-300ER.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
moherowy 2016-11-25 09:36   
moherowy - Profil moherowy
Pablakiss, nie widzisz tego,ja bardzo jesteś żałosny? Twoje wypowiedzi są na poziomie dziecka ze żłobka.
gość_89b60 2016-11-25 09:22   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Teraz czas na Wrocław.
gość_dee3c 2016-11-25 08:13   
gość_dee3c - Profil gość_dee3c
pablakiss - 10/10 ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N