Powstaną nowe sklepy na gdańskim lotnisku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
22 listopada 2016 14:16
Rozpoczął się proces przejmowania lokali usługowych i handlowych na gdańskim lotnisku. W związku z tym, że w przyszłym roku wygasa umowa z Baltoną, nowym koncesjonariuszem została grupa Lagardere Travel Retail.
Reklama

O wejściu Lagardere do portu im. L. Wałęsy informowaliśmy już w lipcu br. Teraz wiemy jakie inwestycje zostaną poczynione.

I tak, najważniejszą zmianą będzie aranżacja nowego sklepu wolnocłowego "Aelia Duty Free", przez który przejść będzie musiał każdy pasażer po kontroli bezpieczeństwa (tzw. "walk-through shop"). Jego otwarcie zaplanowano na lato przyszłego roku. Dodatkowo pojawią się sklepy segmentu premium. Będzie można nabyć np. bardzo drogie alkohole w Le Connaisseur czy ekskluzywną bieliznę marki Victoria's Secret.

Rozwinięte zostaną także usługi gastronomiczne. Z jednej strony dostępne będą droższe lokale - m. in. bar z widokiem na płytę lotniska. Klienci mniej wymagający będą mogli zjeść w restauracji należącej do znanej sieci fast-foodów - McDonald's.

- Zmiany już zachodzą. W nowej części terminalu został już otwarty pierwszy sklep. W kolejnych miesiącach pojawią się następne. Nowy parter będzie sukcesywnie przebudowywał i zagospodarowywał kolejne lokale, a całość - w nowej odsłonie - ma zacząć funkcjonować jesienią przyszłego roku - powiedział portalowi trojmiasto.pl Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.

Umowa z Lagardere Travel Retail zawarta została na okres 10 lat (wygaśnie w 2028 r.) i dotyczy ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Grupa planuje zainwestować w porcie im. L. Wałęsy ok. 30 mln zł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama