Tripsta.pl inwestuje w rozwiązania mobilne

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 listopada 2016 07:02
Tripsta.pl wprowadziła nową aplikację dla systemu Android. Powiększenie oferty firmy na urządzenia przenośne znacząco przyspieszy dynamiczny wzrost liczby rezerwacji mobilnych w ujęciu rocznym.
Reklama

Internetowe biuro podróży tripsta.pl wprowadziło nową aplikację mobilną dla systemu Android, która umożliwia użytkownikom łatwe wyszukiwanie i bezpieczną rezerwację lotów na urządzeniach przenośnych. Aplikacja wyposażona została w dostępny w trybie offline kalendarz przypominający o ważnych datach i niezrealizowanych płatnościach za bilety. Dodatkowo rejestracja indywidualnego konta umożliwia zapisanie w pamięci danych i adresów pasażerów, co znacząco skraca proces rezerwacji do zaledwie 3 minut.

- Co roku obserwujemy wyraźny wzrost liczby rezerwacji dokonywanych przez urządzenia mobilne. Ich odsetek zwiększył się z 17 proc. w 2014 r. do 21,5 proc. w kolejnym. W związku z tym jeszcze dynamiczniej inwestujemy w rozwój naszych usług dostępnych na urządzeniach przenośnych. Jestem przekonany, że nowa aplikacja na Androida to kolejny krok, który zapewni naszym użytkownikom jeszcze większą wygodę rezerwacji mobilnych - komentuje Philipp Brinkmann, współzałożyciel i prezes tripsta.

- Co naprawdę nas cieszy to fakt, że użytkownicy tripsta nie tylko chętnie rezerwują loty przez nasze aplikacje mobilne, ale również korzystają z dodatkowych funkcji, planując swoją podróż. Najpopularniejszą z nich są Ulubione – wskaźnik konwersji wynosi w tym przypadku aż 20 proc. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą z łatwością wyszukiwać połączenia do swoich ulubionych miejsc - dodaje Brinkmann.

Nowa aplikacja na Androida to kolejna inwestycja firmy w rozwój rozwiązań mobilnych. W tym roku tripsta.pl zaktualizowała także aplikację do rezerwacji i planowania podróży poprzez iOS. W nowej wersji znalazł się ulepszony system powiadomień, który informuje o atrakcyjnych ofertach na ulubionych trasach i porównuje najkorzystniejsze ceny znalezione dla danego połączenia. Aplikacja umożliwia również elastyczne wyszukiwanie w przedziale czasowym do 3 dni. Ponadto powiadomienia można łatwo spersonalizować - użytkownicy mogą wybrać spośród powiadomień push, mailowych lub korzystać z obu jednocześnie.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama