Boeing chce zbudować nowy hangar na Gatwick

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 listopada 2016 06:00
Lotnisko Londyn-Gatwick i Boeing prowadzą rozmowy na temat budowy nowego hangaru utrzymania technicznego samolotów, który miałby być przeznaczony dla europejskich użytkowników samolotów amerykańskiego producenta.
Reklama

Dzięki nowej inwestycji ma powstać ok. 100 miejsc pracy.

Z hangaru będą korzystać linie lotnicze uczestniczące w programie Boeinga GoldCare. To zaawansowany program obejmujący utrzymanie, naprawy i dostawę części dla samolotów. Na całym świecie w GoldCare uczestniczy ok. 60 przewoźników.

- Odkąd lotnisko przeszło w prywatne ręce, na Gatwick w infrastrukturę pasażerską i techniczną zainwestowano ponad 13 mld funtów. Nowa współpraca z Boeingiem zapewni, że będziemy w stanie nadal rosnąć i zapewniać zabezpieczenie techniczne operacji lotniczych - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Guy Stephenson, wiceprezes ds. handlowych Gatwick Airport.

Inwestycja musi jeszcze otrzymać m.in. decyzję lokalizacyjną, środowiskową, a potem zostać zatwierdzona w budżecie firmy. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, budowa hangaru może rozpocząć się pod koniec 2017 r., a pierwsi klienci skorzystają z niego w 2018 r. Dokładna lokalizacja hangaru nie została jeszcze wybrana.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama