Lufthansa odbierze airbusa A350 za miesiąc

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 listopada 2016 09:02
19 grudnia Lufthansa Group odbierze pierwszego airbusa A350-900. Nowy samolot szerokokadłubowy będzie stacjonować w Monachium. Pierwszy rejs komercyjny odbędzie się na trasie Monachium - Delhi 10 lutego 2017 r.
Reklama

- Spodziewamy się odbioru naszego pierwszego A350-900 tuż przed Bożym Narodzeniem. Już od lutego nasi pasażerowie będą mogli się cieszyć z dużo wyższego komfortu podróży na trasie do Delhi dzięki wielu udogodnieniom, które zostały wdrożone we wnętrzu kabiny. M.in. jest to zaprojektowana od nowa przestrzeń do samoobsługi w klasie biznes, nowe fotele klasy ekonomicznej z ergonomicznymi zagłówkami, większe ekrany we wszystkich klasach podróży oraz lepszy szerokopasmowy internet - powiedział Thomas Winkelmann, dyrektor generalny portu przesiadkowego w Monachium.

Wnętrze samolotu zostanie zainstalowane dopiero w Monachium, dokąd maszyna przyleci z fabryki Airbusa w Tuluzie.


Docelowo w Monachium będzie stacjonować pierwszych dziesięć zamówionych przez Lufthansę airbusów A350-900. Poza Delhi, w pierwszej kolejności maszyny polecą także do Bostonu. Na pokład wejdzie łącznie 293 pasażerów - 48 w klasie biznes, 21 w premium ekonomicznej i 224 w ekonomicznej.

Lufthansa zamówiła łącznie 25 samolotów typu airbus A350-900. Niemiecki koncern będzie dziewiątą linią lotniczą użytkującą ten typ i dopiero drugą w Europie (po Finnairze).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama