Nowe lotnisko w Eilacie z pierwszymi przetargami

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
18 listopada 2016 06:24
Agencja Israel Airports Authority zarządzająca lotniskami w Izraelu ogłosiła przetarg na obsługę lokalu sprzedającego posiłki i napoje na nowo powstałym lotnisku Ilana i Assafa Ramona obok Eilatu. Jest to pierwszy z 30 przetargów dla nowego lotniska.
Reklama

Nowo ogłoszony przetag dotyczy 175 m kw. przestrzeni w hallu terminala i dodatkowych 305 m kw. przeznaczonych na miejsca do siedzenia. Jak poinformowała IAA, licencja będzie kosztowała 125 tys. dolarów, ado przetargu będą mogły startować jedynie podmioty, których obroty wynoszą ponad 375 tys. dolarów.

Nowe lotnisko będzie obsługiwać głównie krajowy i międzynarodowy ruch turystyczny do miasta Eilat oraz obszarów wypoczynkowych w Mitzpe Ramon oraz nad Morzem Martwym. Obiekt jest określany przez IAA jako "unikalny projekt narodowy", gdyż jest pierwszym izraelskim lotniskiem zaplanowanym całościowo. Położony jest w Dolinie Timna i określany jest przez izraelską prasę jako jedno z najpiękniejszych lotnisk na świecie.


Nowe lotnisko otwarte zostanie w przyszłym roku. Władze Izraela przewidują, że w pierwszym roku działalności obsłuży 1,3 mln pasażerów, w tym 400 tys. pasażerów zagranicznych, a w dalszych latach rocznie będzie obsługiwało 4 mln pasażerów.

Władze Israel Airports Authority zapowiedziały, że każdy z aspektów komercyjnej działalności lotniska będzie obsługiwany przez operatorów wyłonionych w drodze przetargu. Dotyczyć to będzie między innymi sklepów duty free, food and beverage, obsługi parkingów czy reklam. IAA obiecyje także, że na lotnisku będzie dostępna wysokiej jakości przestrzeń pod różnego rodzaju usługi dla pasażerów.

Eilat będzie specjalną strefą duty free, stąd też wszystkie usługi zarówno w strefie międzynarodowej jak i krajowej będą w tej samej cenie. Szczegóły dotyczące opodatkowania oraz warunków koncesjonowania są w dalszym ciągu ustalane, gdyż regulacje obowiązujące w Eilat będą dotykały pasażerów podróżujących z portu lotniczego Ben Gurion w Tel Avivie.

fot. IAA
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama