×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy październik w Gatwick


Lotnisko Londyn-Gatwick obsłużyło w październiku 3,87 mln pasażerów - o 7,1 proc. więcej niż rok temu.  Wzrost wynikał przede wszystkim z większej oferty lotów do Ameryki Północnej.

Na trasach krajowych w październiku do i z Londynu-Gatwick podróżowało 348 tys. pasażerów, o 6,4 proc. więcej niż rok temu. Do i z Irlandii poleciało 139 tys. osób (8,1 proc.), natomiast z połączeń regularnych do i z reszty Europy skorzystało 2,52 mln osób (5 proc.). Przewoźnicy przewieźli 302 tys. osób na czarterowych połączeniach do Europy (0,9 proc.).

Motorem wzrostu były jednak trasy dalekodystansowe, z których łącznie skorzystało o 22 proc. więcej osób niż przed rokiem. Do i z Ameryki Północnej poleciało 271 tys. osób (wzrost o 44,4 proc.). Połączenia do Nowego Jorku zanotowały wzrost o 121 proc., do Los Angeles - o 56 proc., a do Vancouver - o 32 proc. Z innych tras dalekiego zasięgu skorzystało 296 tys. osób (6,8 proc.).

W konsekwencji wzrostu ruchu dalekodystansowego, aż o 22,8 proc. do 7,8 tys. ton wzrosła masa odprawianych ładunków cargo. Liczba operacji lotniczych wzrosła o 6,3 proc. do 25,4 tys. 

Władze lotniska liczą na dalszy wzrost m.in. dzięki nowym trasom do Las Vegas (Norwegian), Kolombo (Thomson Airways), Kapsztadu (British Airways i Thomas Cook), Moskwy (Aerofłot), Fort Lauderdale i Oakland (obydwa British Airways).
gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie