easyJet nie rezygnuje z Wielkiej Brytanii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 listopada 2016 08:02
8 komentarzy
W przeciwieństwie do Ryanaira easyJet na razie nie wystraszył się Brexitu. W kolejnych 12 miesiącach połowa wzrostu linii ma pochodzić z rynku brytyjskiego.
Reklama

- W przyszłym roku prawie połowa wzrostu easyJet będzie miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Przewidujemy także, iż znaczący wzrost odnotujemy w Szwajcarii, Francji i we Włoszech - powiedziała Carolyn McCall, prezes easyJeta, przy okazji publikacji rocznych wyników finansowych spółki za okres od października 2015 r. do września 2016 r.

W prezentacji dla analityków przewoźnik podkreślił, że obrona pozycji numer jeden pod względem udziału rynkowego w Wielkiej Brytanii (a także w Szwajcarii) jest priorytetem. Nie powinno być trudno, bo Ryanair - największy konkurent easyJeta - zapowiedział, że w obliczu niepewności związanej z planowanym opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię, niemal zupełnie zahamuje rozwój na tym rynku.

W tej chwili easyJet ma 20-proc. udział w brytyjskim rynku i bazuje w tym kraju 140 samolotów. Jest liderem pod względem przewożonej liczby pasażerów m.in. w Londynie-Gatwick i Luton, Edynburgu, Bristolu i Belfaście. Ma też wiodącą pozycję na trasach między Anglią a Szkocją.

easyJet zamierza wzmacniać w kolejnych dwunastu miesiącach bazy w Londynie-Luton i Gatwick, Manchesterze, a także Wenecji, Amsterdamie i Berlinie.

Celem przewoźnika jest też wzmocnienie nieco słabszej dotąd pozycji we Francji. Zamierza m.in. wzmacniać bazę w Paryżu-CDG poprzez rozwój siatki połączeń krajowych.

Przewoźnik nie ma niestety żadnych dobrych wiadomości dla pasażerów z Polski. Podkreśla, że jego rynkiem docelowym pozostaje Europa Zachodnia. Pasażerowie z Polski muszą zadowolić się zapowiadanym dynamicznym rozwojem w Berlinie-Schonefeld oraz liczyć na nowe trasy do Polski, skierowane jednak przede wszystkim dla zagranicznych turystów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-11-16 21:37   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - Strach ma wielkie oczy. To nie będzie miało wielkiego wpływu na lotniska regionalne. Z drugiej strony patrząc to kolejny ukłon w stronę narodowego przewoźnika.
Kelo 2016-11-16 17:35   
Kelo - Profil Kelo
lysypiotr76: Easy mógłby odpalić w przypadku dalszego rozwoju np: Marsylie, Bordeaux, Lizbonę i Tel Awiw- więcej bijących w oczy pustych plam na mapie z siatką połączeń nie widzę. Ciekawe czy podwójna stawka z opłatami lobbowana dla Okęcia i LOTu spowolni regiony, albo wręcz wykosi część lotnisk ...
zobacz link
lysypiotr76 2016-11-16 16:22   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Każdy z komentujących wybrał fragment który mu najbardziej odpowiadał.Kolega z Krakowa nawet poczuł bliskość nowych połączeń he he. Kelo oczywiście trzymam kciuki za nowe połączenia easyJet z Krakowa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama