×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej pasażerów w Air France-KLM


Koncern Air France-KLM przewiózł w październiku 8,4 mln pasażerów, o 3,7 proc. więcej niż rok temu. Wzrost wynika głównie z rozwoju Transavii.


Linie tradycyjne, czyli francuskie Air France i holenderskie KLM, przewiozły w październiku łącznie 7,1 mln pasażerów. To skromny wzrost o 0,5 proc. wobec zeszłego roku. Pasażerów najszybciej przybywało na trasach na Karaiby i wyspy na Oceanie Indyjskim (ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 8,1 proc.). Poza tym rejonem i Afryką, na każdym innym kierunku AF-KLM notował straty.

Średnie wypełnienie samolotów tych dwóch linii wyniosło 85 proc. i było o 1,2 pkt. proc. niższe niż rok temu. Najwięcej zajętych miejsc było w maszynach latających do Azji (87,8 proc., bez zmian) i Ameryki Łacińskiej (87,6 proc., wzrost o 1,1 pkt. proc.). Z kolei na trasach do Afryki i na Bliski Wschód zajętych było tylko 81,1 proc. miejsc (spadek o 0,7 pkt. proc.).

Niskokosztowa Transavia rozwija się znacznie szybciej. W październiku przewoźnik zwiększył przewozy aż o 25 proc., obsługując 1,3 mln pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów tej linii wyniosło 88,6 proc. i było o 1,5 pkt. proc. niższe niż przed rokiem. 

Średnie wypełnienie samolotów całego koncernu wyniosło 85,3 proc., co stanowiło spadek o 1,2 pkt. proc. 

Przewozy cargo mierzone wskaźnikiem RTK zmalały o 3,5 proc. gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie