×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niewielki spadek na Heathrow


Port lotniczy Londyn-Heathrow obsłużył w październiku 6,48 mln pasażerów, czyli o 1,2 proc. mniej niż przed rokiem. Spadek wynikał głównie z mniejszego popytu na loty do i z Stanów Zjednoczonych.

Na trasach europejskich w październiku z Heathrow podróżowało 2,79 mln pasażerów, dokładnie tyle samo, co rok temu. Do i z Stanów Zjednoczonych poleciało 1,49 mln osób, co stanowiło spadek o 4,4 proc. Niewielkie wzrosty odnotowały trasy w rejon Azji i Pacyfiku (881 tys. pasażerów, wzrost o 1 proc.) i Bliskiego Wschodu (540 tys., 0,5 proc.). Ubyło za to podróżnych także na trasach krajowych (411 tys., spadek o 3,8 proc.).

Liczba operacji lotniczych wzrosła w październiku o 1,6 proc. do 41,1 tys., a masa odprawionych ładunków cargo - o 6,7 proc. do 141,4 tys. ton. 

Ruch cargo rósł szczególnie szybko na trasach do krajowych rozwijających się - o 28 proc. do Meksyku, o 21 proc. do Chin i o 18 proc. do Brazylii. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie