×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 17 połączeń na cały świat


Oferta regularnych połączeń lotniczych z Wrocławia staje się coraz bogatsza. Dotyczy to zarówno tras międzynarodowych jak i krajowych.


Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru codziennie po trzy połączenia do Frankfurtu i Monachium (obie trasy obsługiwane przez Lufthansę). Pierwszy samolot z Wrocławia do Frankfurtu odlatuje o godz. 6.30 (przylot o godz. 8.00), a ostatni z Frankfurtu do Wrocławia o godz. 21.00 (lądowanie o godz. 22.20). Z kolei pierwszy rejs do Monachium startuje o godz. 6.10 (przylot o godz. 7.20), a ostatni z powrotem o godz. 22.05 (przylot 23.15).

Siatka połączeń umożliwia optymalne zorganizowanie business day we Frankfurcie, który jest najważniejszym obok Londynu centrum finansów w Europie, a także w Monachium, czyli w stolicy najsilniejszego gospodarczo regionu w Niemczech. Jeszcze więcej połączeń mają do dyspozycji podróżni wybierający się w celach biznesowych do Warszawy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, czyli główne lotnisko stolicy, codziennie jest aż 9 rejsów, w tym sześć PLL LOT i trzy linii Ryanair. Do Warszawy pierwszy samolot startuje już o godz. 5.50 (PLL LOT), a kolejne o godz. 6.50, 8.00 (oba linii Ryanair) oraz 8.55 (PLL LOT). Z kolei z Warszawy można wrócić na przykład o 19.40 (PLL LOT, przylot 20.35) lub 22.45 (PLL LOT, przylot 23.40).

Ofertę połączeń sieciowych z Wrocławia uzupełniają Düsseldorf (Eurowings) oraz Kopenhaga (SAS).

Warto dodać, że przewoźnicy sieciowi systematycznie zwiększają liczbę rejsów z Wrocławia. W tym roku Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych rejsów w tygodniu na trasie do Frankfurtu.

Linie lotnicze reagują na stale rosnące zapotrzebowanie. Wynika to z faktu, że Wrocław rozwija się bardzo szybko i odpowiednio wzrasta liczba podróży biznesowych z i do miasta – podkreśla Sztucki.

Łącznie pasażerowie z Wrocławia mają codziennie do dyspozycji 17 połączeń do europejskich hubów przesiadkowych, z których odlatują setki samolotów praktycznie do wszystkich najważniejszych miast na świecie. Frankfurt to czwarte największe lotnisko w Europie (ponad 61 milionów pasażerów w 2015 roku), Monachium zajmuje na tej liście miejsce siódme (blisko 41 milionów), a Kopenhaga 16 (ponad 26 milionów).

Połączenia z Wrocławia do dużych hubów przesiadkowych są zaplanowane tak, by dać pasażerom możliwość zaplanowania wygodnej dalszej podróży. W ten sposób z Wrocławia można dolecieć, z tylko jedną przesiadką, do wszystkich największych metropolii na wszystkich kontynentach – dodaje Sztucki.  

 Pasażerowie podróżujący z Wrocławia mają możliwość przesiadki na następujące trasy długodystansowe: 

 • Wrocław – Toronto 10 godz. 45 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Chicago (lotnisko O’Hare) 11 godz. 50 minut (przez Warszawę)
 • Wrocław – Nowy Jork (lotnisko JFK) 11 godz. 40-45 minut (przez Warszawę lub Frankfurt)
 • Wrocław – Dallas 14 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Los Angeles 15 godz. 20 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – San Francisco 15 godz. 40 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Szanghaj (Pudong) 13 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Hong Kong 14 godz. 30 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Singapur 15 godz. 15 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Buenos Aires (lotnisko Ezeiza) 17 godz. 5 minut (przez Frankfurt)
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4196f - Profil
gość_4196f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie