×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy październik w Kopenhadze


Port lotniczy w Kopenhadze obsłużył w październiku 2,67 mln podróżnych, czyli o 7,8 proc. więcej niż przed rokiem. To rekordowy wynik w dziesiątym miesiącu roku.

Liczba pasażerów na trasach europejskich wzrosła o 7,5 proc. do 2,25 mln osób. Z tras międzykontynentalnych skorzystało 266 tys. pasażerów, czyli o 12,3 proc. więcej niż przed rokiem. Najwolniej ruch rośnie na trasach krajowych, z których skorzystało 157 tys. pasażerów, czyli o 4,6 proc. więcej niż przed rokiem. 

- Duży wzrost liczby pasażerów na trasach międzykontynentalnych umacnia pozycję Kopenhagi jako północnoeuropejskiego hubu - mówi Thomas Woldbye, prezes lotniska w stolicy Danii. - Od dawna Duńczycy chętnie podróżowali do krajów takich jak Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania, ale wzrost liczby połączeń pozwolił na to, że teraz turyści z tych krajów odkryli Danię.

Najpopularniejszym kierunkiem niezmiennie był Londyn – między stolicami Danii i Wielkiej Brytanii w październiku poleciało ponad 220 tys. osób.gość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie