Rekordowy październik w Kopenhadze

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 listopada 2016 10:05
1 komentarz

Port lotniczy w Kopenhadze obsłużył w październiku 2,67 mln podróżnych, czyli o 7,8 proc. więcej niż przed rokiem. To rekordowy wynik w dziesiątym miesiącu roku.

Reklama

Liczba pasażerów na trasach europejskich wzrosła o 7,5 proc. do 2,25 mln osób. Z tras międzykontynentalnych skorzystało 266 tys. pasażerów, czyli o 12,3 proc. więcej niż przed rokiem. Najwolniej ruch rośnie na trasach krajowych, z których skorzystało 157 tys. pasażerów, czyli o 4,6 proc. więcej niż przed rokiem.

- Duży wzrost liczby pasażerów na trasach międzykontynentalnych umacnia pozycję Kopenhagi jako północnoeuropejskiego hubu - mówi Thomas Woldbye, prezes lotniska w stolicy Danii. - Od dawna Duńczycy chętnie podróżowali do krajów takich jak Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania, ale wzrost liczby połączeń pozwolił na to, że teraz turyści z tych krajów odkryli Danię.

Najpopularniejszym kierunkiem niezmiennie był Londyn – między stolicami Danii i Wielkiej Brytanii w październiku poleciało ponad 220 tys. osób.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_d91ec 2016-11-15 13:16   
gość_d91ec - Profil gość_d91ec
Najwyższa pora na to "odkrycie Danii", wspaniały, piękny kraj. Od lat "zahaczam" o Danię (z Unity Line, a nie samolotami) i wciąż nie mogę się nadziwić, że są jeszcze tacy, którzy wybierają Hiszpanię czy Włochy. Trzeba poszerzać swoje horyzonty! :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama