×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Accor kupił udziały w 25hours Hotels


Francuski koncern, do którego należy także Grupa Orbis, kupił 30 proc. akcji niemieckiej sieci 25hours Hotels. To jedna z ciekawszych na rynku sieci hoteli designerskich.


W wyniku tej transakcji 25hours rozbuduje wewnętrzne struktury odpowiedzialne za rozwój i powoła do życia zespół specjalistów - tzw. „laboratorium kreatywne”. Grupa AccorHotels, partner strategiczny sieci 25hours, będzie wspierała rozwój marki, a w kolejnych latach uzyska prawo do zakupu nawet 100 proc. akcji spółki.

- Od dziesięciu lat nasz rozwój na rynku niemieckojęzycznym wspierają lojalni partnerzy - mówi Christoph Hoffmann, dyrektor generalny 25hours. - Obecnie, dzięki współpracy z partnerem o zasięgu międzynarodowym, mamy szansę podbić rynek światowy. Ta strategiczna współpraca otwiera nowy rozdział w historii naszej firmy i rozpoczyna nową przygodę, na którą z niecierpliwością czekamy.

Ten sojusz zrodził się z zachwytu: zachwytu nad unikatowymi, designerskimi hotelami butikowymi, które zapewniają miejskim wędrowcom doskonałe warunki do pracy, są idealnym miejscem spotkań i pozwalają poczuć atmosferę kosmopolitycznych miast - wyjaśnia Sébastien Bazin, prezes AccorHotels. - Partnerstwo to wzbogaci ofertę AccorHotels w jednym z najbardziej dynamicznych sektorów i rozpocznie nowy etap na drodze ku pozycji lidera w hotelarstwie lifestylowym.

Obecnie w sieci 25hours Hotels działa siedem hoteli w Hamburgu, Frankfurcie, Berlinie, Wiedniu i Zurychu. Pięć kolejnych - w Zurychu, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Paryżu - zostanie otwartych w ciągu najbliższych dwóch lat. Sieć 25hours Hotels od kilku lat stara się rozszerzać swoją ofertę na inne kraje europejskie, a obecnie chce podbić także bardziej odległe destynacje. 

Wzmocniona zostanie też struktura organizacyjna centrali 25hours w Hamburgu. Zespół będzie pracował nad otwarciem nowych hoteli z osobowością w kolejnych miastach: Melbourne, Miami czy w Mediolanie. Laboratorium Extra Hour Lab stanie się miejscem nowatorskich doświadczeń w branży hotelarskiej, a być może także kolebką nowych, oryginalnych koncepcji niepowiązanych bezpośrednio z działalnością firmy. Będzie się mieścić w historycznym budynku komory celnej na terenie portu w Hamburgu.

Siecią 25hours Hotels będzie kierował nadal prezes Christoph Hoffmann wraz z obecnym zespołem. Ich zadaniem jest dopasowanie kultury firmy 25hours do wizji przyszłości. „Bardzo dobrze czujemy się będąc częścią strategii rozwoju grupy AccorHotels i cieszymy się, ze współpracy  z  jedną z największych firm hotelarskich na świecie.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez niemieckie i austriackie urzędy ds. ochrony konkurencji.gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie