×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Duży spadek zysku Emirates


Linie Emirates zarobiły w okresie od kwietnia do września 786 mln dirhamów (861 mln zł). To aż o 75 proc. mniej niż rok temu. 

Przychody linii spadły tylko o 1 proc. to 41,9 mld dirhamów.

Przewoźnik poinformował, że powodem pogorszenia się wyników jest obniżka cen biletów przez konkurentów, niekorzystne dla linii wahania kursów walut, osłabienie popytu na loty do i z Dubaju w związku z kryzysem w branży paliwowej i obawy związane z bezpieczeństwem tego regionu.

- Mogę powiedzieć, że ten rok nie będzie jednym z naszych najlepszych pod względem finansowym - przyznał podczas seminarium na londyńskich targach World Travel Market sir Tim Clark, prezes Emirates.

Liczba przewiezionych przez Emirates pasażerów wzrosła o 9 proc. do 28 mln, ale średnie wypełnienie samolotów spadło o 3 pkt. proc. do 75,3 proc.

Koszty operacyjne przewoźnika w ciągu sześciu miesięcy wzrosły o 5 proc., choć koszty paliwa, które stanowią niemal ćwierć wszystkich wydatków linii, spadły o 10 proc.  
gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie